Wpis z mikrobloga

heloł elektromircy. Mam akumulator dysona z najpewniej uszkodzonym ogniwem, przez co cały pakiet odmawia ładowania. Wiem, że mogę wyjąć wszystkie ogniwa, sprawdzić każde po kolei i wymienić uszkodzone. Tak sobie jednak myślę, że skoro i tak będę musiał wszystko rozebrać to czy by nie kupić Aku 4ah do wkrętarki w actionie i nie zamienić wszystkich ogniw do tego dysona, a ogniwa, które mi zostaną użyć do różnych pojedyńczych wymian. Ku temu rozwiązaniu skłania mnie to, że nie będę musiał się martwić o żadne balansowanie ogniw i różnice w rezystancji wewnętrznej. #elektronika #elektronikadiy #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: temp_file.png8429398150003343316
  • 25
@darek-jg: tak, myślałem o tym. Mam jednak obawy o jakość ogniw w zamiennikach, a co do akumulatorów do marketowych elektronarzędzi to wiem, że są przynajmniej przyzwoite. Kolejną kwestią jest elektronika gadająca z ładowarką i odkurzaczem. Tutaj można resetować w odkurzaczu pamięć o baterii, w ładowarce też i nie mam pewności co z zamiennikiem. W 99,9% przypadków może działać bezproblemowo, ale zawsze jakieś tam ryzyko istnieje. Tutaj wykorzystam elektronikę, która działała z
@rybeczka: to odkurzacz babci i dziadka, dla nich dodatkowa waga by była problemem. Dlatego też nie chcę eksperymentować z czymś nowym bo potem zabawa z odsyłaniem i wymianami, a oni nie mają odkurzacza.
@fazjoszi: dzięki, ale chyba już im to dzisiaj złożę i zawiozę bo mnie coś trafia jak babcia lata z miotłą i mówi, że to równie dobre co odkurzanie. A potem przejedziesz odkurzaczem i w zbiorniku kulka kurzu xd
@chlebicek: Udało ci się nie rozwalić obudowy ogniwa? Kiedyś chciałem otworzyć bez śladu i bez szans w moim modelu. Ale problemem okazał się uwalony kabel przy wtyczce i po jego naprawie nie musiałem otwierać aku (trudno było powiedzieć co jest powodem, bo gniazdo ładowania i aku miałem zintegrowane). Natomiast znalazłem zastępcze ogniwa na Ali w akceptowalnej cenie, piszę - bo może komuś się przyda.
@bialy100k: nie, obudowy do tego dysona to jakaś masakra. Zatrzasków pełno i nie chcą się ruszać skubańce. A jak już sobie z nimi poradzisz to kolejną niespodzianką jest gniazdo ładowania, które bardzo chce się urwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)