Wpis z mikrobloga

@oydamoydam: Mimo, że krytykuję Dylewskiego od lat to nie mogę z góry założyć, że tu trafnie nie wskazał wygranego. Wynik wojny nie jest pewny, a szans na pełną wygraną UA nie widać.
Nie wiem czy on porównujac potenciał gospodarczy miał na mysli tylko zestawienie Rosji i Ukriany czy raczej całego Zachodu vs Rosja Chiny Afryka? Bo wydawało mi się ,że to pierwsze - wczesniej wrzucał grafiki gdzie porównywął Ukraine i Rosję.
Nie wiem czy on porównujac potenciał gospodarczy miał na mysli tylko zestawienie Rosji i Ukriany czy raczej całego Zachodu vs Rosja Chiny Afryka?


@szurszur: Wydaje mi sie, że podobnie jak Wielomscy porównuje siłę BRICS z USA + ich sojusznicy. Przy tym jak widać Dylewski i Wielomscy (zerkam sobie na nich, są oddtrutką na moją Bartosiakową bańkę) są absolutnie przekonani o sile swoich poglądów, co jest zastanawiające z różnych powodów (może jednak
@oydamoydam: Moskwa może grać nawet w Barażach - są już odcięci od Europy, gospodarczo wasalem Chin i z rozwalonym budżetem na lata.
Nawet gdyby jutro zajęli Kijów już przegrali. Nie oznacza to wcale wygranej Ukrainy.
Moskwa może grać nawet w Barażach - są już odcięci od Europy, gospodarczo wasalem Chin i z rozwalonym budżetem na lata.


@Fearaneruial: Szefowa Europejskiego Banku Centralnego ma inne zdanie. Tu wkręcona przez ruskich pranksterow, tych co wkręcili tez Dudę.
Szefowa Europejskiego Banku Centralnego ma inne zdanie


@oydamoydam: w którym miejscu?
Już pomijam prowadzącego który opowiada że najbardziej na sankcjach oberwała Europa wschodnia a potem włącza fragment gdzie kobieta mówi co innego - inflacja która jest dla niej czynnikiem decydującym dotknęła krajów blisko konfliktu bo są w stanie ryzyka
Kompletnie zmienił sens jej wypowiedzi
@Fearaneruial:

Mówi to w tm miejscu, w ktorym ustawiłem początek filmu. PKB Rosji rośnie, rubel jest stabilny, inflacja spada, eksport ropy z Rosji jaki miał być zablokowany między innymi przez niemożność ubezpieczenia tankowców w zachodnich firmach ubezpieczeniowych został przez Rosję ominięty stworzeniem własnej firmy ubezpieczeniowej. Rosjanie wiedzą jak obchodzić sankcje i są w tym dobrzy - tak powiedziała Lagarde.
@oydamoydam: PKB nie rośnie już nawet IMF się zorientował
Inflacja spada - nie spada i nie ma tego w jej wypowiedzi, chwali działania Nabiuliny i mówi że znacznie zmniejszyły one wzrost inflacji - swoją drogą Nabulina powinna dostać Nobla z ekonomii bo cały zeszły rok nie zrobiła błędnego kroku (to już moja opinia) a i tak powiedziała w lutym że rubla będą w stanie bronić góra do czerwca
Eksport miał być