Wpis z mikrobloga

@Xianth2 z tego co się dowiedziałem od znajomych to atmosfera jest grobowa. Nikt nic nie wie, poza gwarancją zatrudnienia do końca roku i dużo osób już rozsyła CV, nie tylko z działów IT. Osobiście myślę że z racji liczby pracowników na bank zredukują zatrudnienie, zarówno w CS jak i we wrocławskim UBS. Nie pozwolą sobie na utrzymanie ~6k pracowników w jednym mieście, bo to dla nich ryzyko. Może trochę ludzi poprzesuwają do
czy przyszłość w tej firmie jest taka sama jak w innych


@Xianth2: ekspertem nie jestem, ale jak jakaś firma na stary wykorzystała kilka miliardów podarowanych franków to musi przyjść restrukturyzacja
@Xianth2 złączenie takich dużych firm to tez nie jest prosta sprawa. Biznes musi się kręcić, a ubs ot tak nie zmigruje danych i procesów od CSa. Ponadto ludzie z ubsu też nagle nie dadzą rady ogarniać zupełnie nowych rzeczy i nowych systemów. A w takich korpo aplikacji są dziesiątki, klienci mają swoje procesy i swoje w nich wyjątki. I nie da się zwolnić nagle połowy zespołu i będzie git. Gdzieś tutaj czytałem,
@Xianth2: na razie żadnych zwolnień (oprócz tych ogłoszonych w zeszłym roku), komunikat ze strony CSa i UBS jest taki sam: business as usual. Spore cięcia na bank będą, ale to pewnie dopiero za parę miesięcy. Za to w #!$%@? ludzi po prostu odchodzi sama z siebie.
Hej, wiem że we Wrocławiu wielu programistów pracuje dla CSa. Czy od czasu przejęcia lub niedługo wcześniej były cięcia w załodze/kontraktorach? Jak sądzicie, czy przyszłość w tej firmie jest taka sama jak w innych czy jednak coś się zmieni?


@Xianth2: myślę że co lepsi albo sami już organizują nowa robotę albonsa wciągani do innych firm przez polecających