Wpis z mikrobloga

Kurde im więcej oglądam materiałów na temat monitorów OLED tym bardziej się utwierdzam w tym, że nie kupię nowego monitora dopóki nie wyjdzie fajny panoramiczny OLED. Te monitory praktycznie nie mają wad poza problemami z wypalaniem się i tutaj ciężko stwierdzić czy te problemy faktycznie nadal występują. Na początku w telewizorach OLED to była poważny problem, pytanie czy nadal występuje to często czy może to tylko wada wieku dziecięcego.

#monitory #pcmasterrace #komputery
  • 13
@GeDox: Monitory są o wiele bardziej narażone na ten problem, więc ciężko powiedzieć na podstawie TV że w monitorach też będzie ok. Praktycznie cały czas jak monitor jest włączony pasek zadań jest w tym samym miejscu, elementy przeglądarki w tym samym miejscu, interfejs w grze w tym samym miejscu itd.
@Murasame: wypalenie występuje tylko przy pracy z tekstem non stop przy maksymalnej jasności. Wystarczy nie walić 100% jasności i nic się nie dzieje. Mam 55c1 prawie od premiery, 8h dziennie tyrany na średnim ustawieniu jasności, jedyny problem to kilka martwych pixeli w rogu (przy 4k trzeba nos w te piksele włożyć, żeby je zauważyć).
Miałem fazę przez pół roku na elite dangerous i nadupcałem grube godziny, wszystko czarne tylko hud pomarańczowy,
@Murasame:

Ja osobiście uważam OLED w monitorach za całkowicie nieperspektywiczny. W telewizorach jest OK, ale do monitorów się moim zdaniem nie nadaje - mogą próbować to ulepszać i poprawiać, ograniczą problem wypalania się pikseli - ale nigdy go nie wyeliminują w stopniu który pozwoliłby olać problem zwykłemu użytkownikowi.

Jeśli już na coś czekać - to na monitory microLED, które łączą zalety OLED i LCD - a nie powinny w ogóle się
@jagoslau:

Ja osobiście uważam matryce IPS w monitorach za całkowicie nieperspektywiczne. Do grania się moim zdaniem nie nadaje - mogą próbować to ulepszać i poprawiać, ograniczą problem smużenia - ale nigdy go nie wyeliminują w stopniu który pozwoliłby olać problem zwykłemu użytkownikowi. Do grania tylko matryce TN.

Tak można było kiedyś napisać o IPS :)