Wpis z mikrobloga

Prosze o porade dotyczacą motoryzacji.

Co myslicie o uzywanym volvo za okolo 150-200k zl z dieslem pod maską i przebiegiem okolo 100k km? Jest czego sie bac w volvo z takim przebiegiem?
Mysle nad zmiana auta i w sumie jakies v60 cross country albo xc60 chyba spelnia wszystkie moje wymagania, czyli nadwozie kombi, naped na 4 kola, kamery 360, diesel, podgrzewana przednia szyba, zdarzaja sie nawet auta, ktore maja cos ekstra, czyli hud, wentylowane fotele z masazem.
Ktos ma jakies stosunkowo nowe volvo albo zastanawial sie nad volvo, ale wybral jednak audi/mercedesa/bmw?
Jak myslicie, takie v60 cc bedzie ok wyborem, czy jednak lepiej kupic np mercedesa e220 4matic? Jesli merol to lepsza opcja to dlaczego?

#motoryzacja #volvo #mercedes
  • 15
IMO v60 cc to jest spełnienie marzeń motoryzacyjnych. Taki allroad,bezpieczny, niezawodny, premium, ale nie bananowóz w stylu CLA 200. Trzyma cenę też.
Ktos ma jakies stosunkowo nowe volvo albo zastanawial sie nad volvo, ale wybral jednak audi/mercedesa/bmw?

Jak myslicie, takie v60 cc bedzie ok wyborem, czy jednak lepiej kupic np mercedesa e220 4matic? Jesli merol to lepsza opcja to dlaczego?


@stannis: należałoby chyba poznać Twoją motywację do kupna auta. Każdy ma inną. A wymagania to nie to samo co motywacja ;-) Ja rozważałem xc60 (inny model, ale chodzi mi o zasadę), ale wziąłem
@masterix a jezdziles i miales bezposrednie porownanie pomiedzy suvem bmw, a suvem volvo? Bmw jest pod jakims wzgledem lepsze, czy jednak zdecydowales sie na bmw tylko ze wzgledu na to, ze znalazles jakis mega dobry i zadbany egzemplarz?

Moja motywacja jest taka, ze bardzo lubie jezdzic na wycieczki po europie autem, teraz jezdze kompaktowym kombi o malym zasiegu i kiepskim wyciszeniu, chcialbym cos wygodnego na trasy i volvo wydaje sie spoko opcją,
@stannis: skoro interesują Cię dłuższe trasy to ja bym wypożyczył na Twoim miejscu na jeden weekend volvo a na drugi np bmw i pojechał zrobić te kilkaset kilometrów

czy jednak zdecydowales sie na bmw tylko ze wzgledu na to, ze znalazles jakis mega dobry i zadbany egzemplarz?


@stannis: dostałem z salonu super egzemplarz, miał wszystko czego potrzebowałem i mega mi się podobał, więc kupiłem
Co myslicie o uzywanym volvo za okolo 150-200k zl z dieslem pod maską i przebiegiem okolo 100k km? Jest czego sie bac w volvo z takim przebiegiem?

Mysle nad zmiana auta i w sumie jakies v60 cross country albo xc60 chyba spelnia wszystkie moje wymagania, czyli nadwozie kombi, naped na 4 kola, kamery 360, diesel, podgrzewana przednia szyba, zdarzaja sie nawet auta, ktore maja cos ekstra, czyli hud, wentylowane fotele z masazem.
@stannis: mysle ze kupowanie Volvo w Dieslu z tych nowych nie ma sensu. Gdyz duzo pala i sa awaryjne. Generalnie Diesle za chwile beda zablokowane w duzych miastach bo paru eko-faszystow dorwalo sie do wladzy,
Moja motywacja jest taka, ze bardzo lubie jezdzic na wycieczki po europie autem, teraz jezdze kompaktowym kombi o malym zasiegu i kiepskim wyciszeniu, chcialbym cos wygodnego na trasy i volvo wydaje sie spoko opcją, ale zastanawiam czy jednak niemiecka konkurencja nie jest pod jakims wzgledem lepsza, bo na papierze to wydaje mi sie, ze tylko pod wzgledem spalania niemieckie auta sa lepsze.


@stannis: MERCEDES
@trzaichlac69 dpf to wiadomo, ze trzeba przepalac na trasie, ale reszta z tych rzeczy co napisales to jest w volvo jakos wyjatkowo awaryjna? w sensie, ze kupuje 3 letnie auto z udokumentowanym przebiegiem np 100k km i musze liczyc sie z tym, ze to auto bedzie skarbonką?
@stannis: ja ostatnio wziąłem w podobnych pieniądzach v60cc z 60k przebiegu. Póki co jestem mega zadowolony, ale jakby zaczęło się psuć to trudno i już dam sobie spokój z takim szukaniem i następnym razem wezmę nowe. W Polsce trochę ich się pojawia, ale dużo większy wybór masz w Czechach i w Niemczech. Większość pochodzenie ze Szwecji. Sprawdź dobrze wyposażenie, bo już nie jest tak, jak napisano wcześniej, że Volvo ma super
@stannis: mam dwuletnie S60 od nowości i lepszego wyboru w tym budżecie nie mogłem dokonać. Jeździłem kilkukrotnie dłuższe trasy typu Włochy, Chorwacja i komfort jest bardzo wysoki. Testowałem CLA, Arteona, A4 i nic nie miało podjazdu, także mogę polecić markę. V60 i XC60 też są super.
@stannis: na razie tylko kilka tysięcy i mi się podoba, ale nie powiem, czy trafiłem na minę czy nie - brałem z gwarancją volvo selekt. Z wyposażeniem chodzi o to, że wydaje się, że wszystko powinno być w standardzie, ale przeglądasz ogłoszenia i wychodzi, że jeden nie ma elektrycznej klapy, inny nie ma BLiSa, inny aktywnego tempomatu, inny nie ma drive modes selektora, inny ma najniższe siedzenia bez skór (i tak