Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili gdyby kierowca karetki/ratownik medyczny wyskoczył do was z pretensjami, że robicie zdjęcia ich przejeżdżającemu ambulansowi? Trzymałem telefon w pionie przeglądając spotify gdy akurat przejeżdżał i zszedłem na bok zatrzymując się bo była wąska droga i chciałem by mogli swobodnie przejechać. A typ wystawia głowę i zaczepia mnie w nonszalancki sposób. Myślałem, że podejrzewa, że to ja ich wezwałem. Podchodzę a on grozi mi policją bo „robię im zdjęcia". Akurat niedaleko pod blokiem stał policyjny radiowóz bo wszyscy przyjechali na jakąś interwencję. Mogłem to rozstrzygnąć z nimi ale odszedłem bo jeszcze tego brakowało by gliny rewidowały mi aparat i konfiskowały smartfona przeglądając całą zawartość więc rzuciłem kpiące spojrzenie i odszedłem. Niemniej kierowca karetki, który przyjeżdża na wezwanie i zamiast skoncentrować się na pomocy poszkodowanemu zaczepia postronnych ludzi w kwestii tego co robią ze swoimi smartfonami to jakaś kpina. Można gdzieś zgłosić takiego typa do jego przełożonych? #policja #kiciochpyta
  • 10
@przegrywNL: Typ pewnie zapomniał już dawno o tym a ty chcesz coś zgłaszać bo wsiadło ci to na łeb. Co chcesz zgłosić? To że typ był dla ciebie niemiły? Przestraszył cię i uroniłeś łzę lub dwie? Twój login wiele wyjaśnia w tej kwestii
@przegrywNL:
Zapytam inaczej. Czy powiedziałeś ratownikowi, że go nie nagrywasz tylko akurat tak się złożyło, że zmieniałeś utwór czy może obsrałeś zbroje, uciekłeś do domu a teraz płaczesz na wykopie? Sprawę mogłeś wyjaśnić w mniej niż minute, a próbujesz zgrywać społecznika czy cholera wie jakiego audytora z bożej łaski. Służby są bardzo przewrażliwione jeżeli chodzi o ich nagrywanie bo ci ludzie nie wiedzą w jakim celu ktoś może chcieć ich nagrywać
@e-stark: A co tu wyjaśniać i przed czym uciekać? Ratownik to nie funkcjonariusz by składać mu jakiekolwiek wyjaśnienia w kwestii tego co się robi z własnym smartfonem. Z resztą w przypadku próby wyegzekwowania wglądu przez samą policję istnieje prawo do odmowy udostępnienia danych poufnych, które zawiera urządzenie. Fakty są takie, że obecnie służby medyczne zatrudniają coraz więcej atencyjnych osób, które mają obsesję na punkcie własnego wyglądu i wizerunku (Instagram, Tik Tok
@przegrywNL: od początku czułem, że jesteś #!$%@? ale teraz tylko mi to potwierdziłeś. Co zmienia to, że ratownik to nie funkcjonariusz? Mogłeś sytuacje z nim załatwić na miejscu a zachowałeś się jak #!$%@? i uciekłeś do domu płakać na wykopie, a teraz szukasz ratunku w donosach bo facet wsiadł ci na psyche.
@e-stark: Ratownik to nie funkcjonariusz więc jak miałem to z nim "załatwić"? Poprosić o zastosowanie środków przymusu bezpośredniego i doprowadzenie mnie do panów policjantów? To on miał problem a nie ja i w konsekwencji nic z tym nie zrobił. Mimo, że chwilę później tamtędy szedłem wracając od paczkomatu. Widzę, że filozofia ulicy mocno przysłania ci zdolność logicznego myślenia. Szantaż emocjonalny tego rodzaju zachowaj dla swoich kumpli „sebów", którym można łatwo wjechać
@przegrywNL:
Musisz być trollem bo nie wierzę, że ktoś może być aż tak #!$%@? żeby nie wyłapać tego co conajmniej dwa razy wspomniałem. Wyjaśnić/załatwić mogłeś to w prosty sposób mówiąc „Nie nagrywam, zmieniam utwór” albo zwyczajnie powiedzieć „#!$%@?, nie nagrywam cię ośle” ale jak widać prościej jest przyjść na wykop i się tu wypłakiwać bo ktoś się do ciebie odezwał niemiło