Wpis z mikrobloga

@zajzerek byłem w styczniu i przymierzałem się do aspre 2. Mieli tylko rozmiar 54 a chciałem się jeszcze przymierzyć do 56. Zamówili niezobowiązująco żebym sobie pojeździł, był po 2 dniach. Radzę pojechać, popytać. Może dalej mogą coś zamówić, a może już braki na magazynach tak jak rok temu na późną wiosnę/lato
@zajzerek mam 180cm, więc idealnie między rozmiarami. Na grupie rometa na fb większość przy tym wzroście polecała 54, ale ja się na tym czułem lekko skrępowany i finalnie wziąłem 56. Możliwie że przez to, że wcześniej jeździłem na zdecydowanie za dużym rowerze i już weszło przyzwyczajenie
@zajzerek jak patrzę na geometrię Rometa aspre (bo chyba takiego szukasz) to przy Twoim wzroście 179cm brałbym 54. Rozmiar 56 ma rurę podsiodłową 56cm i główkę ramy 170mm - jest duże ryzyko że jajami będziesz dotykał do górnej rury.

Ja mam 180cm i jeżdżę na szosie w rozmiarze 54 i tam mam rurę podsiodlową 54 i główkę ramy 160mm. jak przymierzałem rozmiar 56 to odczucia były takie jak napisałem wyżej dlatego też