Wpis z mikrobloga

Na obrazku po lewej jest zestaw do konwersji roweru na elektryczny. Montujesz to wszystko, zamieniasz zwykle koło na koło z silnikiem i masz rower elektryczny z zasięgiem około 100 km. Po prawej koło samochodowe z silnikiem. Nie wiem dlaczego, ale zestawy do rowerów sprzedają się jak ciepłe bułeczki, tymczasem w ogóle nie słyszałem o rynku na przeróbki samochodów. Oczywiście przeróbka roweru jest prosta i każdy średnio ogarnięty majsterkowicz sobie z tym poradzi, ale mam wrażenie, że z samochodami mogłoby być podobnie, zwłaszcza w przypadku włożenia tego na tylną oś w samochodzie przednionapędowym. Wówczas można by uzyskać w prosty sposób samochód hybrydowy XD To oczywiście byłoby bardziej spomplikowane, ale wygląda na to, że stare samochody z wyeksploatowanym silnikiem spalinowym mogłyby w ten sposób zyskać nowe życie.

#samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #samochodyelektryczne #elektromobilnosc #rowerelektryczny
Pobierz pogop - Na obrazku po lewej jest zestaw do konwersji roweru na elektryczny. Montujesz...
źródło: temp_file.png633179514174188083
  • 8
@pogop: samochód nie jest zaprojektowany aby mieć takie "koło" To nie jest kwestia wyrzucasz stare wstawiasz nowe. Nie da się tak zrobić.
To tak jakbyś chciał samolot pasażerski wysłać na księżyc, wstawiając zamiast silników odrzutowych rakiety :D
a jeżeli już dałoby się to zrobić w każdym samochodzie, to raz musiałby być dwa takie koła, a cała konwersja kosztowała by tyle ile 10 samochodów z wyeksploatowanym silnikiem.
@pogop: jedno słowo bateria.
Rower działa zapewnie w trybie wspomagania więc do swojej pracy dodajesz prace silnika elektrycznego więc łatwo jest uzyskać 100 km zasięgu przy prędkości do 25 km/h. W samochodzie nawet w trybie hybrydowym ilość energii do rozpędzenia pojazdu do 90km/h będzie bardzo duża.
Na zdjęciu masz Renault Zoe, zasięg przy jezdzie 90km/h to 300 km w trybie EKO, masz też jak duża jest to batteria. Teraz wrzuć do
Pobierz KosmicznyNalesnik - @pogop: jedno słowo bateria. 
Rower działa zapewnie w trybie wspo...
źródło: Gdzie-naprawiane-są-baterie-Renault
@pogop:

Żeby włożyć tak ciężkie koło musiałbyś wzmocnić zawieszenie powyżej progu możliwości technicznych samochodu do takich kół niezaprojektowanego.
@Yelonek: Ten Defender robi wrażenie! Jak ktoś i tak dłubie terenówkę pod rajdy, to bardzo ciekawa opcja. Dobrze kojarzę, że Tesla ma to normalnie w ofercie?