Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tą wojną?
Oglądałem na youtubie "Kierunek: wschód ukrainy" u użytkownika Bez planu. W wielu wywiadach widać w tle pełno dorosłych mężczyzn, w restauracjach pełno ludzi. Przecież skoro jest wojna i jest tak tragicznie to jakim cudem oni tam tak bezpiecznie żyją? Serio nie rozumiem bo w telewizji nam pokazują cuda na kołach, jakiś typ reporter pokazuje same tragedie a tu widze ludzi normalnie żyjących. Z tego co widze to polacy z własnej woli jadą tam jako mięso armatnie, kiedy zwykły ukrainiec woli dać łapówkę i uciec z ukrainy a jeszcze inny normalnie żyje jak przeciętny obywatel każdego kraju.
Abyście nie mieli mnie za onuce to również rozważam fakt, że rosjanie podrzucili tam swoich statystów, aby tacy ludzie jak ja myśleli, że jest tam zajebiście.

#wojna #ukraina
Pobierz Zarzutkkake - Może ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z  tą wojną?
Oglądałem na youtubie ...
źródło: temp_file.png1776213178010643763
  • 46
@sandal rozumiem, że tam kobiety z dziećmi również chodziły pieszo 20 kilometrów do granicy aby uciec do innego kraju, mężczyźni w zamian za łapówki również przekraczali granice kraju, inny kraj rozdawał zasiłki potrzebującym, którzy na drugi dzień wracali do kraju w którym jest wojna, obcokrajowcy pomagali w ramach wolontariatu i pisali sie jako mięso armatnie, a władze francji zniosły cło i francuzi wwieźli do swojego kraju tysiące aut bo w końcu wojna?
@sandal po pierwsze nikt nie weryfikował, czy nasze podatki idą na ukraińskie 500+ dla rodzin faktycznie objętych wojną. Przyjeżdżali zewsząd. W pierwszych dniach wojny wywiady z kobietami, które rzekomo spacerowaly po 20km do granicy aby uciec z tych terenów, nigdzie nie pokazywano mężczyzn, którzy za wręczenie łapówki również mieli otwartą furtkę.
W wielu wywiadach polskich jutuberów, którzy są na ukrainie widać, że ludzie tam normalnie żyją. Ponoć brakuje wszystkiego, że polscy wolontariusze
@Zarzutkkake

nigdzie nie pokazywano mężczyzn, którzy za wręczenie łapówki również mieli otwartą furtkę.


rzeczywiście dziwne, pierwsze co bym zrobił po Danii łapowki to pochwalił się jakiemuś dziennikarzowi, a najlepiej Grzegorzowi Braunowi.

Ponoć brakuje wszystkiego, że polscy wolontariusze ryzykują życie jakby jakaś natasza nie mogła wziąć auta i przyjechać do polski po paczki. Jak dla mnie jest to tak samo przereklamowane jak uchodźcy w TVN, pokazywani jak są po szyję w wodzie z
W wielu wywiadach widać w tle pełno dorosłych mężczyzn, w restauracjach pełno ludzi.


@Zarzutkkake: Chwila chwila
A to przypadkiem Ukraina nie miała jakoś miesiąc temu webrować na siłe każdego faceta?! Webrowali podobno przymusowo, ponieważ ponieśli takie ogromne straty na froncie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale przecież tam brakuje broni i żołnierzy i polacy jadą pomagać


No właśnie.

Chyba jednak to nie była prawda? ( ͡° ͜