Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem
Mirki pomóżcie.
Robię sam majonez i wchodzi gorzki zaraz po zrobieniu. Następnego dnia, gdy przegryzie się, gorycz łagodnieje, ale jest wyczuwalna. Kombinowałem z robieniem blenderem i trzepaczką, z żółtkiem i całym jajkiem, z olejami różnych marek i roślin z których był tłoczony, z różnymi rodzajami musztardy, octami i dalej jest ta gorycz. Poza wymienionymi wyżej dodaję sól, czarny pieprz i czasem odrobinę cukru.
  • 4
@Pawery1: a jaki dokładnie olej używasz, jajka wiejskie czy sklepowe, może coś zepsute, albo pojemnik nieumyty, ogólnie rzecz ujmując to chyba jedynie musztarda może spowodować gorzki smak (gorczyca). Spróbuj przepis M.Gessler, ja robiłem 1 raz na tej podstawie i wyszedł bardzo dobry.
@k0rm: rzepakowy kujawski, wielkopolski, mieszałem też ze słonecznikowym, ale gorycz była większa. Jajka świeże, wiejskie. Żółtko pomarańczowe. Musztarda dijon, ale próbowałem też z kremską, sarepską, delikatesową. Spróbuję ten przepis Geslerowej, ale porównywałem przepisy z różnych stron i on prawie zawsze jest taki sam.