Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że biorę to auto do użytku mieszanego: https://www.superauto.pl/leasing-samochodu/osobowe/fiat-tipo-1-0-t3-life-100km-62227?months=48&self_deposit=16000&redemption_value=8000

I teraz mogę jeszcze coś odliczać od tych kwot? Bo się na tym zupełnie nie znam. Jest rata netto: 1272 zł, czyli skoro netto, to połowy vatu już od tego nie mogę odliczyć? A od kwoty podstawowej? Ktoś mógłby mi powiedzieć ile faktycznie mnie takie auto będzie kosztować? Bo jak policzyłem z wykupem (16k + 1272 * 48 + 8k = 85 056 zł), to mi wyszło więcej niż to, co oznaczają jako "naszą cenę brutto" ze zniżką, czyli 78 600 zł. Czy lepiej się opłaca używane auto wziąć w leasing, bo tam jest okres amortyzacji krótszy. Słyszałem też opinie, że przy tanich samochodach leasing się nie opłaca.

Chciałem kupić używane auto na firmę za 50k, odliczyć połowę vatu i zapłacić 44k. Natomiast jeśli leasing byłby nieznacznie droższy, tylko mógłbym wziąć nówkę, to warto. Więc gdyby ktoś mógł powiedzieć, jakie są różnice, ile na leasingu można oszczędzić, bo nie wiem, czy zgłębiać dalej tak szeroki temat.
#leasing
lunaexoriens - Załóżmy, że biorę to auto do użytku mieszanego: https://www.superauto....

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-24 182816

Pobierz
  • 6
@lunaexoriens
screen z du.. rata w netto. Łączna kwota brutto. wpłata i wykup to netto chyba, ale nie napisane.wiec ciężko podać

co do opłacalności jaką formę podatkowa masz bo to robi różnicę. rozumiem ze vatowiec, ale ryczałt skala czy liniowka?
@shooter85: Dzięki za odpowiedź. Jeszcze nie mam, dopiero będę przechodził na JDG ze zlecenia (programista), więc możesz powiedzieć, która opcja najlepsza. Raczej nie liniowy, bo bardziej opłaca mi się skala. O ryczałcie za dużo nie wiem. Dopiero zaczynam się głębiej interesować tematem.
@lunaexoriens: przepraszam ale nie czytałem całej Twojej wypowiedzi, jednak...

Dwa razy podchodziłem do leasingu w superauto i wychodzili najdrożej na rynku. Najczęściej ich oferta przestawia się tak: kupują samochód z wyprzedaży dużym rabatem, do tego dają swój drogi leasing, innej możliwości finansowania nie dają.
@lunaexoriens: brać samochód z salonu , czekać na promocję finansowanie załatwi salon, albo @ optifinance
Co do opłacalności leasingu, dobrze żebyś był na liniowym albo skali, no i w VAT.
Ale jak nie będziesz, to kupując samochód z salonu nic to nie zmieni... Dużo pisania....
Przeszukaj wpisy @ optifinance, może coś Ci rozjaśnią
@lunaexoriens: Wszystko zalezy od typu dzialanosci jaki prowadzisz, na ryczalcie mozesz tylko 50% vat odliczyc, na skali i linowce wiecej mozesz odliczyc niz tylko VAT. Jednak w przypadku liniowki podlicz sobie czy nawet z wygenerowanymi kosztami nie bedziesz placic wiecej niz na ryczalcie 12%. Co do leasingu to na moim przykladzie ryczałtu robisz tak:

- wklad - 50% VAT
- rata - 50% VAT
- wykup - tu zalezy czy chcesz