Wpis z mikrobloga

@L3stko: widzę że dziś taki przekaz z partii leci. Otóż nikt nie każe żreć robali, PO zawsze było rozsądne z socjalem i trudno żeby zabrali 500+ gdy pis rozwalił polską gospodarkę że zabranie go spowodowałoby poważne kłopoty dla wielu polskich rodzin. Patrząc po tym ile pieniędzy marnują na swoje fundusze wsparcia dla rodzin partyjnych i programy typu propaganda+, pałacyk+, sołtys+ to spokojnie PO z tego opłaciłoby swoje obietnice socjalne i jeszcze
@KalashnikovMirasnikov: po pierwsze - przecinki i interpunkcja. Po drugie to że ktoś chce utrzymać socjal bo ludzie sobie nie poradzą inaczej to nie oznacza że chcą być partią socjalistyczną a po trzecie to co zapowiadają da się sfinansować z tego co pis rozdawał ale swoim.
@L3stko: Ale to Yaro zaczął pierwszy teraz toczy się walka o to kto więcej obieca a babciowe plus ma małe piwo w porównaniu z tym co PIS może obiecać a da dojrzałą inflacje. Sorry ale jeśli chodzi o rozdawnictwo to wolnościowcy (PO i Korwiniści) są ułomni a u nas dominuje pogląd że sam rząd daje z własnych kieszeni uciskanemu przez UE ludowi xD Przykre że sam Tusk zaczął przejmować strategię PISU
@aarahon: "sfinansować" da się wszystko

Po drugie to że ktoś chce utrzymać socjal bo ludzie sobie nie poradzą inaczej to nie oznacza że chcą być partią socjalistyczną a po trzecie to co zapowiadają da się sfinansować z tego co pis rozdawał ale swoim.


@aarahon: 1. Wiem jak działa polityka(wiem, że nie mogą ciąć socjalu bo ich zjedzą). 2. Platforma zmienia się w partie socjalistyczną. Mam ci serio wypisać co oni
2. Platforma zmienia się w partie socjalistyczną. Mam ci serio wypisać co oni proponują?


@KalashnikovMirasnikov: tak, tylko wiedz że ja zapytam się Ciebie o inne, niesocjalistyczne rozwiązanie każdego problemu który oni będą próbować rozwiązać socjalem. Bo musisz wiedzieć że pomoc socjalna może być dobra jak i zła. Dobra jest pomoc materialna dla osób które nie mają gdzie mieszkać a złe jest na przykład wypłacanie pieniędzy wszystkim którzy mają dzieci. Tak samo
@aarahon:
Świadczenie "babciowe" - do kiedy?
Świadczenie miałoby przysługiwać przez określony czas. Były premier wyjaśnił, że 1500 zł "babciowego" miesięcznie przysługiwałoby do czasu, kiedy dziecko może pójść do przedszkola, a więc do czasu, kiedy ukończy 3 lata.

To z tvnu jak coś.

Gdzie tam są jakieś wymagania typu tylko dla biednych?

To jest piękne jak bardzo ludzie platformy #!$%@?ły po komuchach z lewicy i pisu, że chcą rozdawać pieniądzę a teraz
Gdzie tam są jakieś wymagania typu tylko dla biednych?


@KalashnikovMirasnikov: a to jest cała ustawa? Co by nie mówić o PO to trzeba czekać na projekt ustawy bo o takich rzeczach nie mówią wcześniej.

że ich socjal jest inny i to jakiś boski plan


@KalashnikovMirasnikov: nie mówię że jest inny tylko że jest skierowany na ważniejsze sprawy niż rozdawanie pisu.
nie mówię że jest inny tylko że jest skierowany na ważniejsze sprawy niż rozdawanie pisu.


@aarahon: To jest ważniejsza sprawa? człowieku ludzie w pl nie mogą się sami utrzymać a co dopiero jeszcze kaszojada sobie zrobią xd. To jest kiełbasa wyborcza i nic więcej. Dzietność będzie spadać a system emerytalny jebnie tak czy tak pieniądze tutaj nie grają żadnej roli. Nie wiem ja się czuje jakbym w jakimś domu wariatów żył
@KalashnikovMirasnikov: ja tylko skomentowałem to co napisałeś - ludzie sobie robią dzieci a Ci co mają problem z utrzymaniem się to mają problemy niezależnie od władzy oprócz tych którzy mają problemy przez wysokie kredyty no ale to celowe działanie pisu. Póki co ludzie są w stanie się utrzymać i robić dzieci.