Wpis z mikrobloga

Nie robi się referendum w kwestii praw człowieka


Niech ktoś mi łaskawie wyjaśni, dlaczego? Czym niby są te prawa człowieka w tym kontekście? Jeśli nie wierzy się w jakiś wyższy porządek (Bóg czy jakiś inny absolut), na którym można by te "prawa człowieka" osadzić, to jedynym logicznym wnioskiem jest, że źródłem "praw człowieka" jest sam człowiek i istnieją one tylko, ze względu na wolę ludu żyjącego w danej kulturze. Dlaczego zatem w tym konkretnym wypadku referendum jest niewłaściwym narzędziem do wyrażenia woli ludu?

#pytanie #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #polityka
Pobierz archubuntu - >  Nie robi się referendum w kwestii praw człowieka

Niech ktoś mi łaska...
źródło: Screenshot_20230324_130629
  • 7
źródłem "praw człowieka" jest sam człowiek i istnieją one tylko, ze względu na wolę ludu żyjącego w danej kulturze

@archubuntu: czy tak nie jest w każdej kulturze? Nawet "prawa boskie" się zmieniają z czasem.

Dlaczego zatem w tym konkretnym wypadku referendum jest niewłaściwym narzędziem do wyrażenia woli ludu?

@archubuntu: #!$%@?ąc od tego przypadku, co jeżeli większość zdecyduje, że należy zabić mniejszość? Demokracja nie jest jedynym słusznym sposobem stanowienia prawa. Czy
Dlaczego zatem w tym konkretnym wypadku referendum jest niewłaściwym narzędziem do wyrażenia woli ludu?


@archubuntu: Po to, aby większość nie mogła sobie przegłosować, aby eksterminować mniejszość.

I tak, ludzie sobie to ustalają, ale ludzie nie powinni w tym momencie dyskutować o tym, czy aborcja jest ok, czy nie, a o tym, czy w ogóle można innym zabraniać takich rzeczy i decydowania o własnym ciale, czy nie.

A i jeszcze tutaj masz
@archubuntu: trzeba anulować, bo przegramy ewentualnie kampania wyborcza. Jak poszukasz to SLD za rządów PiS zbierało podpisy pod referendum w sprawie aborcji. W PO przed powrotem Tuska też jeszcze mówili, że można w tej sprawie zorganizować referendum. A teraz wszyscy mówią, że w sprawie aborcji powinna decydować tylko kobieta, szkoda tylko że zapominają, m.in. że posłowie płci męskiej najpierw muszą to prawo wprowadzić
co jeżeli większość zdecyduje, że należy zabić mniejszość?


@Bpnn No nic, żyje się dalej, patrz przypadek Izraela i nielegalna okupacja terytoriów palestyńskich. Nie ma czegoś takiego jak "prawa człowieka", jest wyłącznie polityka. Jak żeśmy pod ramię z USA mordowali bogu ducha winnych irakijczyków to wszystko było zgodne z prawem, teraz jak to samo robi Rosja z ukraińcami to już jest złe. Wtedy była broń zmyślona masowego rażenia teraz Putin wymyślił nazistów.

Jeśli
@Morf: Nie pochwalam inwazji na Irak, ale leciutko tutaj manipulujesz.
Bo widzisz, sytuacja z Irakiem wygląda tak:

Było sobie Irek, Kuba i Usmael.
Irek napadł Kubę w ciemnej uliczce, pobił go metalową pałą i obsikał gazem, Kuba zaczął głośno krzyczeć USMAEL pomusz!!!!
USMAEL przybiegł #!$%@?ł Irkowi
USMAEL zabronił Kubie posiadania w domu gazu i od tego napadu co roku ładnie prosił Irka, żeby pokazywał, czy nie trzyma przypadkiem gazu w szafie.