Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #dzieci może jesteście w stanie mi pomóc. Mam 3-letnie dziecko z zajawką na gotowanie i szukam bezpiecznego noża, takiego którym dziecko się nie skaleczy, ale który poradzi sobie z krojeniem np ugotowanej marchewki, ogórka, truskawek czy ziół. Czy może ktoś z was może mi coś polecić? Widziałam, że IKEA ma coś w sprzedaży, ale to chyba jest normalny ostry nóż tylko mniejszy, poręczny dla dziecka. Z góry dziękuje za wszelkie porady. Pozdrawiam
  • 8
@BadiBAX widziałam krótki filmik na fb na którym babka pokazywała nóż stalowy, ale którym nie idzie się zaciąć. Jeździła sobie po ręce i nic, ale ogóra se guwniak kroił :D Niestety nie mogę nic takiego znaleźć w necie, a odświeżyło mi stronę i tego filmiku tez, bo może w komentarzach było info, choc to nie było w Polsce wiec nawet jakby było to pewnie i tak niedostępne w sprzedaży u nas.
@Doomino: Rozgotowaną marchewkę pokroi się i kijem od miotły, ale ziół tępym nożem sam bym nie potrafił pokroić, a truskawka się prędzej zgniecie. Jak ma być w pełni bezpiecznie, to proponowałbym drewniany i krojenie plasteliny. W innym wypadku normalny, byle taki, którym dziecko będzie w stanie swobodnie operować + pokazanie co i jak i odrobina czujności. Bez opieki raczej bym się w takie coś nie bawił.
Ale ogólnie, dzieci nie są
@Doomino:

Przejedź zwykłym kozikiem po kamieniu żeby nie był zbyt ostry i gotowe.
A poza tym edukacja - trzylatkowi da się już wytłumaczyć, że jego palce są zrobione z bardziej miękkiego materiału niż to co kroi i żeby uważał. Do tego trochę nadzoru i plastry na podorędziu i będzie git.