Wpis z mikrobloga

Jak sobie radzicie z durnymi i przeciągającymi się spotkaniami? Ja rozumiem, że branża jest pełna specyficznych ludzi, często typowych nolifeów i jak już im się zachce gadać to się rozwodzą nie na temat albo spotkanie jest na temat X a oni płynnie z tematu X przechodzą na temat Y i tak zamiast w 15-20 minut coś przegadać gadają po 1,5 godziny.
Mam w pracy kierownika, który mi wygląda na lekko #!$%@?ętego. Każde spotkanie bookuje na 30 minut a czesto trwają po 1,5h. Rozwodzi się nad tematami, jak ktoś zwróci uwagę to za chwilę wyciąga "tysiąc" argumentów z rękawa, że to ważne.
Czy to czas na zmiane pracy czy jest jakieś rozwiązanie?
Czasem są dni, że z 8h pravy spędzę 4-5h na spotkaniach.
Osobiście wolałbym w tym czasie obejrzeć sobie serial, niż słuchać nic nie wnoszących dywagacji niezdecydowanego przegrywa.
#programowanie #programista15k
  • 17
@awful2: na zdalnej mam #!$%@?, albo sobie kodze w miedzyczasie albo odpalam konsole i slucham #!$%@?.
W pracy mowie ze mam duzo roboty albo zalatwiam co mnie dotyczy i zwykle wychodze, albo chociaz zamieniam kolejnosc zeby swoje zalatwic i wyjsc (zwykle sie udaje). Nie raz sa #!$%@?, ale zwykle szanuja czas i nie zapraszaja calej firmy i staraja sie robic jak najmiejsze grono zainteresowanych (wtedy tez zwykle szybciej idzie) i latwiej
@awful2: mówisz, że to nie temat spotkania i możecie zorganizować o tym spotkanie kiedy indziej. Albo mówisz, że skończył się czas spotkania i masz robotę i się rozłączasz.
Siedząc i słuchając na jedno ucho tylko pogłębiasz patologię.
Jak sobie radzicie z durnymi i przeciągającymi się spotkaniami?


@awful2: "ntd" na chacie i idę coś robić pożytecznego.
Następnym razem w ogóle nie chodzę na takie spotkania, bo szkoda tracić czas.

Ogólnie przed każdym spotkaniem pytanie - czy chcesz coś na nim przekazać, czy planujesz się na nim czegoś dowiedzieć, czy inni beze mnie sobie nie poradzą na tym spotkaniu?
Jeśli odpowiedzi brzmią "nie", to nie idziesz.

Szkoda czasu.

Ewentualnie po
Jak sobie radzicie z durnymi i przeciągającymi się spotkaniami?


@awful2: ciekawostka: jak zaczniesz je sam organizować to będziesz mógł je sobie organizować tak długo jak będziesz chciał

Polecam ten styl życia, a ty przestań narzekać i zwiększ swoją produktywność to może pewnego dnia będziesz mógł produktywne, 10 minutowe spotkania organizowac
@awful2: Unikać zapraszania na spotkania niepotrzebnych osób, zwłaszcza ekstrawertyków którzy często gadają tylko po to aby zaznaczyć swoją obecność, nie wnosząc wiele do tematu. Przed spotkaniem mieć zawsze ustalony cel spotkania. Organizator spotkania powinien pilnować aby spotkanie przebiegało wg planu.

Jak widzę że spotkanie jest totalnie bez sensu to "I need to drop off", wychodzę i tyle.