Wpis z mikrobloga

GRAVEL pomocy :) Po 7 latach używania mojego starego roweru Antylopa uznałem że muszę zrobić upgrade. Niestety poziom wiedzy rowerowej jest niski. Gdy ktoś mnie zapyta jaki procesor będzie dobry do telefonu to umiem coś odpowiedzieć ale gdy czytam o modelach przerzutek (Shimano Claris R2000 vs Microshift Advent X RD-M6205GM, 10 speed) w mojej głowie jest bagno. Nie jestem w stanie stwierdzić jakie mogą być różnice i zapewne jak pójdę do sklepu a niedługo to zrobię to nie poczuję żadnej różnicy a sprzedawca wciśnie mi coś co im zalega. Moje pytanie - czy są jakieś sensowne rowery w przedziale 3k-4k. Rozmiar ramy to M przynajmniej tak mówi google (183cm) #rower #rowery #sport #gravel #gravelove
  • 7
@boxkirk: sam miałem taką zagwozdkę. Ostatecznie kupiłem rometa aspre 1 na dobrej promocji. Myślę, ze amator średnio odczuje różnice. Prędzej zauważysz zmiany jak wymienisz opony na cieńsze i lżejsze niż między dwoma przerzutkami. Ale to moje zdanie jako laika który w tamtym sezonie wykręcił niewiele ponad 1k km
Potwierdzam, moim zdaniem odpowiedni rozmiar dla ciebie to L, sam mam 185cm i wcale nie odczuwam, że L jest jakaś duża. Druga sprawa co do klasy sprzętu - ja jako laik rowerowy w zeszłym roku kupiłem Tribana RC120, niby korba na kwadrat, ale kompletnie nie odczuwam żeby to jakoś negatywnie wpływało na jazdę. Rower lekki, jeździ się na nim bardzo fajnie, także jestem mega zadowolony. Chyba ważne, żeby nie dać sobie wmówić,
@boxkirk: Romet Aspre, Kross esker 2.0
coś z tej stajni będzie bardzo ok :]
Nie przejmuj się, że źle piszą o Claris i 105 jest minium. Nie odczujesz różnic. Sam jeżdżę na clarisie r2000 od 4 lat i jest tak samo dobra jak ultegra. Oczywiście dla wytrawnej nogi konesera coś tam czuć innego i w czasach na stravie wyjdzie ale do dobrej zabawy i bezstresowej zupełnie wystarczy.
Unikałbym grupy Tourney jak
jakieś sensowne rowery w przedziale 3k-4k.


@boxkirk: teraz wszystko okropnie podrożało. Za taką kwotę to można kupić napęd, ale nawet nie wystarczy na całą grupę shimano.
@boxkirk: Bierz Eskera 2.0 na microszicie. Sam takiego wyrwałem <4k na początku roku i jestem mega zadowolony. Lekki, zwinny i nawet na podjazdach daje radę. Brakuje jedynie prędkości na płaskim, ale to wada napędu 1x10. To będzie dobra baza pod dalsze rozbudowy lub sprzedasz po sezonie jak Ci nie podejdzie. Ja jedynie narzekam na słabe klamki+hamulce. Tylko lepiej sprawdź w jakimś sklepie czy lepiej M-ka będzie gituwa.