Wpis z mikrobloga

@Jurigag: ja się przymierzam do 7pro. Ma wadę obiektywu, flary przy mocnym świetle dziennym, Czerwone przy nocnym. W bardziej obiektywnych recenzjach zwracają na to uwagę i nadal nie wiem na ile to problem a na ile sporadyczna sytuacja.
@Shumitu: dzięki! 80% recenzji to pomija, a reszta wskazuje to jako wadę i właśnie nie widziałem jak z tym jest. A szukam tel dla żony, typowo do foto i wideo (ona jest fotografka, potrzebuje czegoś jak nie ma aparatu przy sobie). A kojarzysz czy przy wideo też jest taki problem? Jęli chodzi o zdjęcia, to da się to jakoś oszukać, np ustawiając punkt ostrości na innym miejscu? Ja się na foto
@niemodnie: co do video, szczerze mówiąc nie wiem, bo nie zdarzało mi się raczej nagrywać w ostrym słońcu. Co do zdjęć, oszukać się raczej zbytnio nie da, ale można też kombinować z kątem pod którym robisz zdjęcie. Co do tego w którym momencie flara jest widoczna to też ciężko mi powiedzieć bo o tym nie myślałem robiąc zdjęcia ;p.
@Shumitu: dzięki. Gdybyś kiedyś trafił na tą flare to daj znać czy widać wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozważałem samsung s23 ale ma fabryczna wadę obiektywu głownie w modelach z Wietnamu. Inne na androidzie do 4-5k są gorsze niż pixel czy samsung właśnie. I chyba skończy się na iPhone czego w sumie chcieliśmy uniknąć.
@Jurigag Ja korzystałem z Pixela 7 przez dwa tygodnie i ostatecznie postanowiłem zwrócić.
Ogólnie telefon super jeśli chodzi o płynność działania i aparat. Natomiast u mnie dwie kwestie zaważyły na decyzji o zwrocie. Tragiczny czytnik linii papilarnych, naprawdę tragiczny. Działał tylko przy idealnie nawilżonych dłoniach, w przeciwnym razie porażka. Dodawanie wzorca tego samego palca po kilka razy w różnych warunkach nic nie dawało.
Druga sprawa to bateria. Nie powiem, żeby czas działania
@thomasKRK: ziomek też miał pixela 7 i też zwrócił ze względu na czytnik, ale szczerze mówiąc w 7 pro nie mam takich problemów z czytnikiem, mimo szkła na ekranie..
Może zwykła siódemka korzysta z innego czytnika niż 7 pro.
@Jurigag: mam 7 pro, nie widzę dla niego konkurencji, ale dla mnie największe znaczenie ma soft i aparat.
Czytnik nie jest najlepszy, działa 70% czasu. Flary słońca bywają czasami widoczne, ale tylko w ostrym słońcu, i jest to znacznie mniejszy problem niż np. flary od każdego źródła światła w iPhone (plus inne problemy jego aparatu) czy powolna migawka w Samsungach.
Volte i wifi calling działa u niektórych operatorów - https://wificalling-volte.pl/ -
@matunahakata: kojarzysz mniej więcej ile ważą filmy nagrywane w 4K? Zastanawiam się czy 128 GB będzie wystarczające a budżet na więcej nie pozwala na ten moment. Zakładam zgrywanie tego ale np 2 tygodnie podróży u nas to sporo wideo i fot, nie mam 4k.w obecnym telefonie i nie wiem jak to jest kompresowane. Google drive nie jest pewnie za free lub z jakąś zniżką dla użytkowników pixela?
@niemodnie: mało nagrywam filmów więc nie pomogę, ale google mówi że to około 350 MB/min dla 4k@30 fps https://support.google.com/pixelphone/thread/163077488/pixel-6-pro-file-size-for-4k-30fps-videos?hl=en i 210 MB/min dla FHD@60 fps.
Miejsce na Drive jest zajmowane przez zdjęcia/wideo, ale może być kompresowane po drodze (twój wybór). Sprawdziłem ostatni filmik jaki mam - 12 s, 4k@30 HDR, 50 MB, po backupie z kompresją zajmuje 5.3 MB! ale jest kompresowane do FHD. Zdjęcia są kompresowane do 30-50% rozmiaru oryginału.