Wpis z mikrobloga

Jak ktoś mi mówi, że Ukraińcy to nieroby na budowach, biją się o 2 w nocy pod jakimiś spelunami i odbierają nam pracę to wiem, że mam do czynienia z chlejącym po nocach robotnikiem, który widzi w cudzoziemcach zagrożenie na stanowisku, na którym jedynym wymogiem jest stawienie się w pracy.


@mamabijeatataniezyje: To samo może powiedzieć byle jaki polityk. Jeżeli narzekasz na ceny paliw, drożyzne w sklepach to jesteś zwykłym biedakiem i
ze Ukrainiec mogl sobie pojsc fo museum za darmo


@gejuszmapkt: tym bardziej śmieszne, że muzea realizują program dnia bezpłatnego - np. Muzeum Śląskie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania we wtorki - wystawy + wieża widokowa.
Co wam biedniejsi ludzie z mniejszym potencjałem intelektualnym zrobili takiego, że się odnosicie do nich z taką pogardą, jednocześnie udając współczucie i miłosierdzie wobec ukraincow? Jak ten Polak czy Polka z których się śmiejecie mają rywalizować z ludźmi którzy mogą pracować za dużo mniejszą stawke i na gorszą umowę? W czym moja ciotka co sprząta w przedszkolu czy wujek jebiacy na magazynie którzy uczciwie pracują są gorsi, że można po nich #!$%@?ć,
@wuut: jak wiadomo tylko niziny społeczne chcą kupić sobie mieszkanie szlachta już dawno ma i wynajmuje po 3000-3500
@gejuszmapkt mnie rozwala to, że nawet we własnym kraju jestem obywatelem 2 kategorii, to już wolę #!$%@?ć i być gdzieś gdzie mi przynajmniej dobrze płacą.
@wuut: moze dlatego, ze maja z nimi najwieksza stycznosc. Nie jest to chyba nic dziwnego, jesli spojrzysz na kraje zachodnie, gdzie wystepuje to zjawisko tylko do innych narodowosci( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ludzie bogatsi sa troche odizolowani od tego wszystkiego na osiedlu domkow jednorodzinny pod miastem. Dodatkowo aspekt pracy i latwosci zastapienia takiego pracownika przez kogos w tym wypadku ze wschodu. Wyobrazasz sobie miasto powiatowe gdzie istnieją dwa
@Rorschak A w czym Ukrainiec jest gorszy od Twojej cioci i wujka? Mieli szczęście urodzić się po innej stronie kreski na mapie i dlatego zasługują na pracę, czy jakieś socjale bardziej?
I ilu ludzi masz w rodzinie, którzy " kradną pracę" Anglikom czy Holendrom?
@wuut: są, bo zrobią robotę za mniejszą stawkę niż Polak który ma rodzinę na karku.
Imigrant wprowadzi się z pięcioma ziomami do mieszkania i tylko pracuje by potem wrócić.

..mem który cytowałeś to był mem. Tyle. Populistyczne piedrolenie.

Zatrudniam jednych i drugich.