Wpis z mikrobloga

@Jurasik201: ja #!$%@?ę co ja czytam xD

Coraz większy odsetek Polaków uważa, że pomoc w postaci świadczeń udzielanych przez państwo jest lepsza dla uchodźców, niż dla nich samych. Takiego zdania jest aż 60,4 proc. respondentów, w październikowej edycji badania – tego zdania było 55,7 proc. Polaków.
@CultedelaRaison: W UK przed brexitem gdzie napędzano narrację anty-polską nie było faktycznie łatwo z pracą.
Była to zupełna odwrotność do tego co w Polsce dzisiaj.
Dzisiaj w Polsce w stolarni gdzie kiedyś pracowałem miałbym 5x większą pensje i by mnie wzięli na drugi dzień. xDD
A zauważyliście kto najbardziej narzeka na Ukraińców? Niziny społeczne.


@wuut: bo jak programista 15k straci 20% dochodu z powodu większej ilości Ukraińców na rynku, to będzie miał wybór czy zrezygnować z wakacji na Teneryfie, czy kupić trochę gorszy samochód. Jak "nizina społeczna" (czyli w opinii wykopków każdy, kto nie urodził się w gronie 5% z najwyższym IQ) traci 20% dochodu, to musi wybrać, czy w tym miesiącu nie opłacić mieszkania, czy
@wuut: A czemu niziny społeczne narzekają na Ukraińców? Bo wiedzą, że to nie są pierwsi lepsi Ukraińcy, biedni ludzie zostali w kraju i walczą lub umierają, a ci zamożniejsi mieli pieniądze to uciekli do polski i te "niziny społeczne", wiedzą że czekałoby ich to samo. Czyli przymusowa walka za kraj bo nie mieliby żeby uciec na zachód już nie wspominając o daniu w łapę na przejściu granicznym.
@wuut: w jakim towarzystwie się obracasz, takich zachowań będziesz świadkiem. Jak ktoś mi mówi, że Ukraińcy to nieroby na budowach, biją się o 2 w nocy pod jakimiś spelunami i odbierają nam pracę to wiem, że mam do czynienia z chlejącym po nocach robotnikiem, który widzi w cudzoziemcach zagrożenie na stanowisku, na którym jedynym wymogiem jest stawienie się w pracy.