Wpis z mikrobloga

Dzisiaj kierowca tego nissana potrącił mnie cofając na chodniku, przy parkowaniu. Gdyby nie to, że zacząłem mu uderzać pięścią w bagażnik pewnie potrącił by też moje dziecko. Kierowca wysiadł i powiedział, że nic się nie stało. Zapytany czy pił alkohol powiedział, że nie i poszedł do mieszkania. Wezwałem policję, która spisała wniosek do sądu. Macie jakieś porady, co teraz robić? Jestem przygotowany na składanie zeznań na komisariacie i w sądzie.

Policjant, który przyjechał, po mojej opowieści spytał się tylko "czy chce pan być ciągany po sądach?"

#pord #warszawa #prawojazdy #prawo #stopcham
Pobierz ZUPAZBOBRA - Dzisiaj kierowca tego nissana potrącił mnie cofając na chodniku, przy pa...
źródło: 20230323_170224
  • 35
@Kouros: no ale wychodzi ze żadnego potrącenia nie było a ta niby dramatyczna sytuacja polegała na tym ze koles rzekomo poszkodowany walnął komuś w szybę a ten jeszcze zdążył się zatrzymać jak gdyby nigdy nic wiec nie dramatyzuj
no mógł ale tego nie zrobił każdemu się zdarza coś odwalić

ty nigdy w życiu nie popełniłeś żadnego błędu? Jesteś krystalicznie czysty? Ty mu mówisz ze odwalił głupotę on cie przeprasza i koniec afery.


@Adams_GA: no zdarza się każdemu, ale nikt nie uważa że typ zasługuje na 10 lat wiezienia tylko mandat + punkty.
Mi też się może zdarzyć że kogoś otrę na parkingu i należy ponieść tefo konsekwencje w postaci
@NieBendePrasowac: A ja nie uważam ze zasługuje na jakikolwiek mandat i punkty bo do niczego nie doszło a POTENCJALNIE mogło dojść. Co więcej uważam ze ta sprawa się zakończy pozytywnie dla kierowcy i nie dostanie ani mandatu ani punktów
przecież policja po numerze rejestracyjnym mogła na miejscu wyciągnąć jego dane w radiowozie


@bruuh: przecież dowód rejestracyjny nie musi być na aktualne dane właściciela. Ba, w ogóle nie musi być na dane właściciela.
potrącenie człowieka na chodniku nikomu, nigdy nie powinno się zdarzyć, to nie jest "zapatrzenie się" i jechanie 65 na limicie 50


@Kouros: może się zdarzyć. Jest w #!$%@? niebezpiecznych i martwych punktów, o których dużo kierowców i pieszych nawet nie zdaje sobie sprawy.