Wpis z mikrobloga

@BronislawCzevak: jeśli plecak jest wysoki, to lepiej żeby miał główną komorę rozsuwaną z boku, żebyś mógł szybko wyciągnąć coś co masz na spodzie, w przeciwnym razie trzeba od góry wyciągać całą zawartość plecaka. Spoko, że ma boczne zewnętrzne kieszenie bo można tam szybko coś wsadzić bez zdejmowania plecaka i można do niego troczyć kijki. Pas biodrowy z kieszonką też funkcjonalna rzecz. Jak dla mnie spoko plecak, na takie jednodniowe szybkie wypady
@BronislawCzevak: mh100 będzie lepszy niż inny plecak nie przeznaczony do górskich aktywności. Jeśli możesz, to warto dopłacić do MH500. Zyskujesz boczny zamek którym możesz otwierać plecak tak jak walizkę. Jak mocno wypełnisz plecak, to nie musisz wyrzucać wszystkiego żeby wyjąć coś co masz na spodzie.
Mam mh100 20l i mh500 40l. Z uwagi na powyższe rozwiązanie wolę zawsze brać ten drugi, nawet jak nie załaduję go całego.
@bani37: Ten boczny już się przekonałem, że jest dobry rozwiązaniem. Kwestią główną jest wiadomo cena (nosacz.png) jak i ala stelaż na plecy. Mam obecnie jakiegoś salomona 20l i po ostatnim wypadzie w góry strasznie bolały plecy. Powodem był brak właśnie stelaża który był lepiej rozłożył to na plecach. 130 zł to nie jest niewiadoma jak wielka cena ale czy jest sens dać nawet tyle a nie przykładowo 250zł na coś mającego