Wpis z mikrobloga

#kociochpyta #uniaeuropejska #szwecja #sztokholm #revolut #visa #wyjazdzagranice #turystyka

mirki, wyjazd do Szwecji na parę dni. czytam na necie że najlepiej karta płacić. są tam korony szweckie więc teraz szukam najlepszej możliwości żeby to ogarnąć. mogę płacić zbliżeniowo ale wolę też mieć kartę plastikowa bo nieraz mam problem zapłacić zbliżeniowo już w Polsce a nie mogę zostać na lodzie za granicą. jaki bank/opcja najlepsza. mogę dopłacić do konta nawet te 50 zł byle by było spokój za granicą. za miesiąc i tak zrezygnuje z tego konta żeby nie płacić dodatkowo na utrzymanie konta które użyje 2 razy w roku ( ͡º ͜ʖ͡º)

aktualnie konto za zero w PKO ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
@AVATARKUBA122: No to robisz tak:
1. Otwierasz rachunek w SEK w PKO..
2. Kupujesz korony szwedzkie w kantorze internetowym PKO.
3. Przed wyjazdem przepinasz swoją kartę debetową z konta PLN na konto SEK.
4. Podczas wyjazdu płacisz kartą. Pilnujesz, żeby nie skorzystać z DCC.
5. Po powrocie ze Szwecji przepinasz kartę z powrotem na konto PLN.
6. Po rozliczeniu wszystkich płatności, pozostałe na koncie korony sprzedajesz w kantorze internetowym PKO.

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wielowalutowa-do-konta/
@AVATARKUBA122: Mimo wszystko na Twoim miejscu ogarnąłbym sobie też to konto SEK w PKO na wszelki wypadek (zwłaszcza, że jesteś już klientem PKO, więc pewnie wszystko sam wyklikasz, bez wizyt w oddziale):
1. Otwórz rachunek SEK.
2. Aktywuj kantor internetowy.
3. Przed wyjazdem przełącz kartę na rachunek SEK.
4. W razie problemów z Revolutem masz możliwość zakupu koron w aplikacji IKO i zapłacenia kartą PKO.