Wpis z mikrobloga

Dajcie przyklady jakichś dań, które są takie "pełne" w smaku. Tak, że czuć przekrój różnych smaków albo jakies dwa składniki czy więcej sie super komponują ze sobą. Nie wiem jak to do konca wytlumaczyc xD ale przykladem jest tikka masala, jest ostre ale nie jedynie tak chamsko ostre jak papryczka chilli, tylko tez tak głębiej ostre jak imbir, jest kremowe, mocno doprawione, razem z chlebkiem naan i takim sosikiem co do tego robie no jest zajebiste xD i szukam jakichs innych dan które tak posmakują cudownie () #gotujzwykopem #gotowanie
  • 110
@laventel spróbuj Chili con carne, koniecznie z tego przepisu - https://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/chili_con_carne/przepis.html - ja zawsze podaję w tortilli z sosem czosnkowym (jogurt naturalny + czosnek), robię min. 2x w miesiącu już od kilku lat XD zawsze wychodzi i wszystkim mega smakuje. Masz ostrość od chili, słodkie od cukru, delikatne pomidory i charakterystyczny kmin rzymski.

Druga opcja to wyżej wspominany Pad thai (ale po bożemu z pastą z tamaryndowca) ;)
@laventel 1. fasenjan i ghormeh sabzi z kuchni perskiej.
2. widziałem u Makłowicza i zrobiłem: ryba z sosem z pora, jabłek, cydru, śmietany, przyprawione curry i garam masala. Zajebiste, slodko-kwasno-curry + ryba.