Wpis z mikrobloga

Poeta: Kizo
Utwór: ReTo ft. Kizo - Felga

Dałem se na tyle, żebym wiedział, że jest dobrze

Ty mi tyle dałeś, żebym wiedział, że jest problem

Mam nie jedną mordę, przy której korbę łapiemy często

Bo jutro i tak wolne w sumie, jak ostatni miesiąc

Mogę przysiąc, jutro wezmę się za robotę

Nigdy nie chciałem być robotem, ja chciałem być kotem

Między kowadłem a młotem, to ja leżałem, jak leżałem flotę

Teraz całe miasto chce mieć ze mną fotę

Mówię to potem, bo tak mam, że wracam do miejsc, gdzie było fajnie

Raz te bloki na przymorzu, raz na usypanej palmie

Tam, gdzie jest dobra zabawa, tam i się Patryk znajdzie, więc tym bardziej

337 tysięcy wyświetleń w 5 dni, 99,5% łapek w górę.

Kurtyna.

#rap #polskirap #polskiyoutube ##!$%@?
WojciechSkupien - Poeta: Kizo
Utwór: ReTo ft. Kizo - Felga_

Dałem se na tyle, żebym ...

źródło: kizol

Pobierz
  • 54
@Wojciech_Skupien: no wiem, że Ci się nie chce, jakbym nie miał sensownych argumentów to tez by mi się nie chciało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w ogóle udzielasz się na tagach famemma i patostreamerskich a płaczesz, że ludziom się jakaś muzyczka, to niezły koneser ambitnej rozrywki hipokryta.

A kizo nawet nie słucham, masz tu moje last fm zobacz sobie czego słucham ( ͡° ͜ʖ ͡°
ShadyTalezz - @Wojciech_Skupien: no wiem, że Ci się nie chce, jakbym nie miał sensown...

źródło: cover3

Pobierz
@ShadyTalezz: W klimatach rockowych jest jedna zasada - nic tak nie prowadzi do upadku kapeli jak pocałunek komerchy. Trendy się zmieniają, oczywiście, ale rzucanie się Ryśka albo Sokoła na tych discopolowców, żeby się tylko dograli swoimi śpiewnymi jak z wesela wersami na mizerne i tak albumy, to jest praktycznie już kres ich kariery, legendy upadają.
Dobrze, że istnieje jeszcze underground, dobrze posłuchać głębokiej nawijki na przytłaczającym beacie.

"Nigdy nie wiesz gdzie
i bardzo dobrze, polscy raperzy w końcu zrozumieli, że rap to nie święta krowa tylko zwykły gatunek muzyczny i jest w nim miejsce na zabawę jak w każdym innym.


@ShadyTalezz:

to ja leżałem, jak leżałem flotę

xD
Super zabawa byku

Chłop, w co drugim numerze wdupca MDMA i koks, jeździ z eksortkami i żyje w konflikcie z psami, ale ważne, że melodyjnie pod letni bit, to wtedy tekst jest nieważny xD
To gówno jest szkodliwe, możesz mówić, że się czepiam, ale to ten sam sort co Ganja Mafia, Hemp Gru czy Firma za moich czasów, tylko opakowany w wersję premium.


@Wojciech_Skupien: to gówno jest jeszcze bardziej szkodliwe, bo promuje rzeczy, które nawet z hajsem z nielegalnych interesów będą niosiągalne dla młodych gnjków. Ciuchy za kilkanaście koła, fury powyżej pół dużej bańki, przecież to wpędzi te dzieciaki w takie kompleksy że to się
@disinherited:

W klimatach rockowych jest jedna zasada - nic tak nie prowadzi do upadku kapeli jak pocałunek komerchy.


po pierwsze rap to nie rock, ten gatunek u swoich korzeni wyglądał tak:
https://www.youtube.com/watch?v=mcCK99wHrk0
https://www.youtube.com/watch?v=9J3lwZjHenA
https://www.youtube.com/watch?v=_shxzlTRK44

i od początku był komercyjną muzyką, tak samo zresztą jak rock bo cała muzyka rozrywkowa, której częścią jest zarówno rap jak i rock jest muzyką komercyjną.

Po drugie największe i najlepsze kapele rockowe w historii były mega
@disinherited:

W klimatach rockowych jest jedna zasada - nic tak nie prowadzi do upadku kapeli jak pocałunek komerchy.

Czyli rozumiem, że słuchasz tylko polskiego podziemnego rocka przekazywanego na osiedlowych dyskietkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jeśli nie to słuchasz komercyjnej muzyki, cokolwiek to znaczy.
Uwaga, tu będzie szok, artysta chce zarobić na swojej pracy. O kuuuurwa nie możliwe.
@Wojciech_Skupien za młodziaka byłem związany z trójmiejską sceną rapową, coś tam próbowałem a znajomi z środowiska robili całkiem ciekawe rzeczy, wtedy często organizowaliśmy imprezy na których grało podziemie i był open mic, z kizo zawsze była potężna beka bo był uznawany na scenie za potężnego łaka, ulicznika który rapował o zasadach a z tym środowiskiem nie miał nic doczynienia ale jak widać to on dziś bryluje a ci co mieli w Gdańsku
@Wojciech_Skupien:

Chłop, w co drugim numerze wdupca MDMA i koks, jeździ z eksortkami i żyje w konflikcie z psami, ale ważne, że melodyjnie pod letni bit, to wtedy tekst jest nieważny xD


Ja nie twierdzę, że tekst jest nieważny, jest mnie ważny niż normalnie ale nadal ważny ale na płaszczyźnie melodyjności, brzmienia i treści rozrywkowych.

Ty powiesz, że to zabawa stylem i luźne podejście do rapu, a dziecioki piszą w komentarzach
ShadyTalezz - @Wojciech_Skupien: 
Chłop, w co drugim numerze wdupca MDMA i koks, jeźd...
Ciuchy za kilkanaście koła, fury powyżej pół dużej bańki, przecież to wpędzi te dzieciaki w takie kompleksy że to się w pale nie mieści.


@wrobel7: no proste byczku, problem nie tkwi w systemie, który doprowadził do rozwarstwienia społecznego i kultu konsumpcjonizmu przez korporacje wciskające ludziom tonę niepotrzebnych rzeczy aby nabić sobie kabzę, bombarduje ludzi reklamami oraz różnego rodzaju technikami socjologicznymi mające na celu zwiększyć sprzedaż, przed którymi już nie idzie się
@Wojciech_Skupien eh pamiętam jak wszyscy jechali po Multim że robi disco, a się okazało że chłopak wyprzedził scenę o kilka lat i leciał równo z ameryczką jeśli chodzi o bity i styl. palucha do tej pory piecze sukces mopa.

rap się zmienił, jest to muzyka POP, a kawałek który dałeś na przykład jest zajebiście melodyjny i nikt nie zwraca uwagi o czym tam #!$%@?ą.
@wrobel7: mordo to ty lepiej nie odpalaj rapu ze Stanów xD zobaczysz fury za ponad dużą zieloną bańkę, vvsy za tyle samo i już całkiem Ci się odechce robić na Janusza za 3k netto. Btw Kizo to ultrałak ale te argumenty twoje to z dupy są. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wojciech_Skupien:

Rap już od jakiegoś czasu w Polsce jest absolutnie dominującym gatunkiem muzycznym, więc nic dziwnego, że skoro słucha go tyle osób, to liryka schodzi na drugi plan, a wyłania się sama muzykalność i bit. Osobiście nie widziałem nigdy, żeby ktoś nucił jakiegoś Eripe czy Golina, ale za to "Ja mogę być królem disco d-_-b" czy inne "Pato - celebryta - raper" to leci ostatnio wszędzie. Raperzy teraz więcej zarobią na