Wpis z mikrobloga

Takie cuś. Ktoś coś?

Ukraińska "poczta" rozpycha się w Polsce. Szykuje nowe placówki

Nova Poszta Polska do końca marca otworzy w Polsce 10 nowych placówek, zwiększając łączną ich liczbę do 30, a do połowy lata w Polsce będzie ich ponad 50. To ukraiński operator pocztowy, z którego coraz śmielej korzystają również Polacy.


https://businessinsider.com.pl/biznes/ukrainska-poczta-rozpycha-sie-w-polsce-szykuje-nowe-placowki/8xcvbpr

#polska #ukraina
Pobierz oydamoydam - Takie cuś. Ktoś coś?
Ukraińska "poczta" rozpycha się w Polsce. Szykuje n...
źródło: 2560px-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D1%88%D1%82%D0%B0
  • 64
Mylisz pracę dla zysku Polaka z pracą dla zysku Ukraińca. Pozornie to i to jest pracą czy ruchasz ty czy ciebie ruchają.


Ale tłumaczę ci jak krowie na rowie - jak ciebie ruchają to ty z tego nic nie masz.


@oydamoydam: Ej a Ty wrzucałes takie posty na temat zagranicznych firm typu DHL albo UPS itp oburzajac sie, że zyski ida do tych krajów?
Bo wyglada na to, że nie możesz
Bo wyglada na to, że nie możesz przeboleć upokorzenia jakim dla Ciebie jest praca Polaka pod Ukraińcem.


@szurszur: Pewnie tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No bo przecież to my mieliśmy podbijać ekonomicznie Ukrainę, a tu okazuje się że będzie na odwrót. Jak zwykle.
No bo przecież to my mieliśmy podbijać ekonomicznie Ukrainę, a tu okazuje się że będzie na odwrót. Jak zwykle.


@oydamoydam: Przecież od lat Ukrainskie firmy bardziej wykupywały polskie, a nie na odwrót, wiec nie wiem co tu dziwnego (przemysł ciężki, branża rolno przemysłowa (kurczaki, soki). Polskie firmy wolały ekspansje na rynki unijne jako bardziej zyskowne i zabezpieczone stabilnymi przepisami.
A co do poczty to i tak Poczta Polska zostaje dostawca publicznym
Przecież od lat Ukrainskie firmy bardziej wykupywały polskie, a nie na odwrót, wiec nie wiem co tu dziwnego (przemysł ciężki, branża rolno przemysłowa (kurczaki, soki). Polskie firmy wolały ekspansje na rynki unijne jako bardziej zyskowne i zabezpieczone stabilnymi przepisami.


@szurszur: No to chyba nie ma się co dziwić, że mnie to irytuje. Nie tylko mnie, bo wczorajsze protesty kierowców ciężarowek były też z takich powodów.

Przedsiębiorcy domagają się wprowadzenia zezwoleń dla
@szurszur: Może.

Ale to dlatego, że nie razi tak to jak silniejszy ładuje cię w kakao. No nic nie poradzisz jest silniejszy. A tu biedna Ukraina zamiast sama dać sie wykorzystac korzysta z nas.

Jak my mamy podbijac silniejszych jak słabsi nas podbijają.
@oydamoydam: Masz jakies neokolonialne flaszbacki. Polskie firmy też się ''panosza'' po innych krajach, ludzie Tobie podobni też lamentuja po Rumuniach i Bułgariach, że rodzimy rolnik nie sprzeda, bo taniej jest importowac z Polski, a polskie firmy wykupuja miejscowe.
My nie wchodzimy mocno na wschodnie kierunki, bo to były mniej stabilne rynki - firmy PL albo ida na Zachód UE albo do nowych państw UE od Czech po Bałkany. Dlatego oczekiwanego przez
Masz jakies neokolonialne flaszbacki.


@szurszur: Ja pier... ty to masz pojęcie o gospodarce nie lepsze od tego co cieszył sie z tego, że Lipsk bogaci sie na Gdańsku.

Wyobraź sobie, że państwo to firma. Rozwój tej firmy to ekspansja, a jak inne firmy się rozwijają kosztem twojej wypierajac cię z rynku to twoja firma traci i się zwija. Tak to działa - to gra o sumie zerowej.
@oydamoydam: No jak widac mam bo wyjasniam wyżej gdzie my inwestujemy i dlaczego nie na UA, a Ty żyłeś wizjami z komentarzy wykopków.

Wyobraź sobie, że państwo to firma. Rozwój tej firmy to ekspansja, a jak inne firmy się rozwijają kosztem twojej wypierajac cię z rynku to twoja firma traci i się zwija. Tak to działa - to gra o sumie zerowej.


@oydamoydam: I co w zwiazku z tym? Co
@szurszur: No przecież chodzi mi o ekspansje polskich firm przy tym nalezy bronić swojego rynku, zwłaszcza przed firmami spoza Unii.

Cała Europa tak robi. Rynek rolny np. w Unii nie działa nawet na zasadach rynkowych i jest chroniony przed konkurencja spoza Unii.

Polskie firmy w Unii są nawet sekowane i blokowana jest ich ekspansja.

https://www.wnp.pl/finanse/bogate-kraje-kolonizuja-biedne-prezes-fakro-chcemy-unii-europejskiej-rownych-szans,346845.html

Ty żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.
Zacytuj mój wpis który upowaznia do pisania, że żyje w alternatywnej rzeczywistosci. Gdzie napisałem nieprawde? Coś sobie dopowiadasz jak zwykle.


@szurszur: To po co użyłeś tego poniższego zwrotu?

Masz jakies neokolonialne flaszbacki.


Tak jakby ekspansja polskich firm była dla ciebie pejoratywna.

Wiesz dlaczego były zabory? Bo Rzeczpospolita nie była zaborcza, ekspansywna, przemocą nie zagarniała ziem sąsiadów, a wszyscy wokół byli zaborczy.

W świecie gdzie każdy każdego chce zdominować, ograniczanie swojej ekspansji
To po co użyłeś tego poniższego zwrotu?


@oydamoydam: Bo prezentowąłes poglad, że to my mamy wykupywac Ukriane i denerwowałeś się ,ze ukrianskie firmy moga inwestowac w Polsce. Odpisałem polskie nie ''wykupywały'' Ukrainy, bo jest dla nich mniej opłacalna niż kraje UE. To samo tyczyło i Białorusi. Ten powszechny poglad, że my sobie wykupimy Ukriane i Białoruś jak Niemcy jak jest naiwny. Nie mamy na tyle wielkich firm, do tego musza być
Zamawiałem kiedyś przez tą pocztę na ukrainie, strasznia ujnia, może już jest inaczej albo się nie znałem xD
„Za moich czasów” wiele osób robiło przedpłatę za wysyłkę dla sprzedawcy z neta na poczcie. Trzeba tam było użyć kalkulatora ze strony internetowej poczty tzn. ile km sprzedawca ma od ciebie, waga paczki, wymiary itp XDD
Po opłaceniu sprzedawca dostawał info i dopiero wysyłał
+ dzwonili do ciebie aby potwierdzić zamówienie xd