Wpis z mikrobloga

Potężne odbicie w kredytach mieszkaniowych!!! Wraca ruch na rynku, w lutym w biurach doradców kredytowych drzwi się nie zamykały. Radości nie było końca. Ożywienie na rynku!.
Patrzcie jak rośnie, zaznaczyłem na zielono.

https://media.bik.pl/analizy-rynkowe

Dno zostało osięgnięte w sierpniu 2022 (mniej więcej wtedy gdy skończył się gwałtowny wzrost wiboru) i dalej tam jesteśmy.

#nieruchomosci
Pobierz rzzz - Potężne odbicie w kredytach mieszkaniowych!!!  Wraca ruch na rynku, w lutym w ...
źródło: Screenshot 2023-03-22 152915
  • 15
@rzzz: Zaraz to moze nie, ale w przyszłym roku stopy spadną na 90% i wejdzie popyt odłożony z paru lat, plus do tego pisowski kredyt jeszcze tej jesieni. Nie zazdroszcze nikomu kto chce w obecnych czasach kupić coś na własność, wtórny jest tak przebrany, że strasznie cieżko znaleść coś sensownego, zostaje pierwotny a na nim już podwyżki zaczyna być widać. Każdemu szczerze radzę, mieć swój rozum i nie oglądać się na
@Dusk_Forest77: można sobie też wyobrazić scenariusz combo, który mocno obniży ceny nominalnie:
* inflacja zostaje na poziomie >10%, stopy w gorę po wyborach
* siada rynek najmu (np. rozejm na Ukrainie)
* koniec wakacji kredytowych
* dewom i sprzedawcom kończy się możliwość czekania
* bk2% nie wchodzi, lub wchodzi z jakimiś kolejnymi warunkami
e tej jesieni. Nie zazdroszcze nikomu kto chce w obecnych czasach kupić coś na własność, wtórny jest tak przebrany, że strasznie cieżko znaleść coś sensownego, zostaje pierwotny a na nim już podwyżki zaczyna być widać. Każdemu szczerze radzę, mieć swój rozum i nie oglądać się na wszelakich proroków-pocieszycieli, bo znowu się niektórzy obudzą się z ręką w nocniku. Chociaż jak dl


@Dusk_Forest77: To samo im powtarzam, myślcie i starannie dobierajcie źródła
@Dusk_Forest77: @rzzz Mieszkania obserwuje od jakiegoś pół roku i żadnych spadków nie widać, a nawet jak dzwonisz do biura to traktują jak zwierzę. Ostatnio jedno mieszkanie u deva które obserwuje to do ceny 415tys która jest od dłuższego czasu dopisano 450tys i skreślono że wielka obniżka.
Tak jak wspominałeś trzeba obserwować samemu, ja słuchałem od 5 lat swojego starego który twierdził, że musi spaść. Dziś jak mu pokazuje, że byle klita