Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem rozdawnictwa pieniędzy zarobionych przez podatników lecz jak dla mnie powinny wyglądać te programy wyborcze jak już są?

- 500 plus
Zamiast wypłacania ich sfinansowanie posiłków w szkole dla dzieci, dodatkowe zajęcia jak angielski czy inne lekcje dokształcające które można by z tego "500" opłacić aby mieć pewność że idzie to na dziecko

- Idiotyczny kredyt 2% czy tam 0%
Zarobią tylko deweloperzy gdzie podbiją cene po same kule gdyż podaż mieszkań zostanie taka sama a nagle pojawi się mnóstwo osób które może wziąć na to kredyt.
Trzeba budować więcej mieszkań komunalnych, tak że jak ktoś płaci czynsz będzie miał pewność że nie zostanie wyrzucony z dnia na dzien bo np właściciel chce oddać mieszkanie córce jak np jest to teraz. Ludzie wolą stabilizacje a kredyty tylko napędzą dodruk pieniądza

#polska #polityka #takaprawda #kredythipoteczny #pieniadze #nieruchomosci

Mam trochę racji?

  • Tak 50.0% (14)
  • Nie 50.0% (14)

Oddanych głosów: 28

  • 8
@mango2018: Ja sobie zdaję sprawe że wypłacanie kasy do ręki się lepiej sprzeda patologii niż miało by iść to bezporeśdnio na dzieci

Ja tylko mówie jak powinno być
- 500 plus

Zamiast wypłacania ich sfinansowanie posiłków w szkole dla dzieci, dodatkowe zajęcia jak angielski czy inne lekcje dokształcające które można by z tego "500" opłacić aby mieć pewność że idzie to na dziecko


@Herato: niestety, 500+ zostało już stałą cześcią budżetów domowych, traktowane jest jako pewnik. ktokolwiek podniesie rękę na 500+ może mieć peweność że lud mu tę rękę odrąbie. Nie wgłębiam się aktualnie w temat czy 500+ powinno
@Herato: Nie masz, bo problem z systemami państwowymi jest taki, że są nieelastyczne i urzędas nigdy nie będzie wiedział jakie potrzeby ma twoje dziecko. Dziecku, które ma wybitny talent muzyczny każe tłuc słówka. Albo akurat rodzica zwolnili z roboty i de facto przez krótki okres czasu z 500 plus finansowane jest żywienie czy opłaty mieszkaniowe. Państwo nigdy nie będzie w stanie zadbać o potrzeby indywidualnych ludzi i taki sam problem był
@Herato: Nie masz racji, bo w PL jest przywiązanie do własności, a nie mieszkania z patologia w mieszkaniu komunalnym. Do czego zresztą i tak byśmy musieli dokładać, bo inaczej żeby lokal się zwrócił w sensownym czasie to czynsze musiałyby być prawie rynkowe.