Wpis z mikrobloga

Radzę uważać i się przebadać. Ja mam od roku implant w kręgosłupie szyjnym.
Zrób sobie rezonans, stać cię. Nie potrzebujesz skierowania. W razie jakichś problemów (czyt. problemów w opisie) idź do dobrego fizjoterapeuty a w ostateczności do neurochirurga
@Rzeeznik13: ja ci polece przesiadke na jeden monitor. Tez mialem podobny problem, glowny monitor po lewo a pomocniczy po prawo… skrecilem cale cialo w lewa strone. Obecnie mam jeden na wprost i siedze normalnie. Plus zaczalem chodzi regularnie do fizjo i jakies male cwiczenia.

Oczywiscie tez rekomenduje jak wyzej zbadac sie, bo kto wie
@Rzeeznik13: Poza wizytą u lekarza to polecam zakup biurka do pracy na stojąco - jak dla mnie to był totalny game changer ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz pracuje tak po 4h na siedząco i 4h stojąc i generalnie czuje dużą różnice.
Boli mnie szyja od pracy przed kompem, głównie prawa strona. Mam parę monitorów i to pewnie od skręcania odruchowego gdy patrze na monitor po lewo. Macie jakieś rozwiązania jak sobie z tym poradzić?


@Rzeeznik13: Robiłem już wszystko, fizjo, rozciągania z rana... pomogło na stałe tylko jedno - siłownia. Jak dla mnie to wbrew intuicji, bo mięśnie jeszcze bardziej obciążam, ale nie mam już z szyją problemów.
jakieś ćwiczenia dokładniej robisz na te okolice?


@Rzeeznik13: No i to jest ciekawe, bo nie celuje ogólnie w to aby przestało mnie boleć. Zwykłe ćwiczenia jak podciąganie, klatka, plecy, barki - po kilku tygodniach jak zakwasy przestają już przeszkadzać od regularnego treningu, mięśnie na szyi i plecach nie są już tak napięte. Kiedyś często je przeziębiałem albo spałem dziwnie i nie mogłem obracać głową przez cały dzień. Teraz nie pamiętam kiedy