Wpis z mikrobloga

@Alpha_Male: Zadzwoń na infolinię, ewentualnie przejdź się do POKu i dopytaj czemu nagle masz +50%. Pewnie podobny powód do mojego. Też nie ogarniam tego, ale po mojej interwencji ma się skontaktować jakiś PH i zaproponować coś lepszego.
@abrakadabra1859: ja po podpisaniu pisałem na czacie dopytując co ostatecznie mam. W taurinie za 1 razem zgubili moja umowę, potem po podpisaniu nie włączyli mi e faktur. Napisz na czacie czy masz taryfę sprzedawcy, bo tego tu nie widać. No i jeszcze kwestia co ile masz rozliczenia, było kilka opcji. U mnie mimo wybrania co 2 miesiące pierwszy rachunek dostałem po pół roku :S
Macie może jakieś podejrzenia, czym może to być spowodowane?

@abrakadabra1859: sprawdź urządzenia. Ja wcześniej miałem psującą się lodówkę i ona zawyżała mi zużycie.
Żarówki wszystkie ledowe, odkurzacz hula codziennie (zwierzaki w domu), zmywarka i pralka co drugi dzień, płyta indukcyjna co kilka dni, mikrofala. O TV czy monitorze nie wspominam, bo to groszowe sprawy.
@OrzechowyDzem: Nie no, zużycie wydaje się sensowne, bo jest pralkosuszarka, chodząca średnio co 1,5dnia, klimatyzacja, indukcja itp. i ogólnie wszystko elektryczne, więc zużycie wydaje się ok, chociaż gwarancji, że nie ma gdzieś lewego poboru prądu, jak wspomniana lodówka, oczywiście nie mam, bez głębszej analizy.
Ale ale, po dogłębnym wczytaniu się w post i tego co pisał @marcel_pijak odnośnie opłaty handlowej, to wyszło mi, że (z tego co rozumiem) niepotrzebnie podnosi mi
@Utnapisztim2023: a nie wiesz, czy ta UMWOA BEZ GWARANCJI CENY też jest powiązana z tym, że zużycie do 2000kWh kosztuje x, a powyżej kosztuje odpowiednio więcej?
Jeśli dobrze rozumiem, UMOWA Z CENNIKIEM, ma gwarantować cenę na okres trwania umowy, a w drugim przypadku, jeśli za 3miesiące zmienią cenę, to mi się zmieni?
@abrakadabra1859: Ty masz Cennik Sprzedawcy i jakąś umowę Zdrowie Dom. U mnie na fakturze wygląda to tak:
Grupa taryfowa Sprzedawcy: G11
Grupa taryfowa OSD (dystrybucja): G11
Zabezp.(A): 20 Moc umowna (kW): 11,00 Ilość faz: 3

Umowa z cennikiem gwarantuje cenę, ale masz też dodatkowe opłaty, jak np. handlową. Dają jakieś gratisy, serwisant, itp., ale jeśli nie korzystasz to raczej na plus na tym nie wyjdziesz. Ja cały czas mam podstawową taryfę
@abrakadabra1859: Ja mam G11 / UMOWA BEZ GWARANCJI CENY

Chyba @sentinelx juz Ci wyjaśnił co i jak. Do mnie kiedyś też wysłali propzycje przejściana umowe z gwarancją ceny, ale właśnie w dodatkach były jakieś śmieszne usługi.
Jak sobie policzyłem to mi wyszło faktycznie, prąd tańszy, ale przez te usługi wychodziło mi sumarycznie drożej o jakies 20-30 dychy (jak dobrze pamietam). Wiec olałem ich propozycję.