Wpis z mikrobloga

@marcel_pijak: co Ty masz na tym mieszkaniu że takie zużycie? Grzanie masz na prąd?
Ja miesięcznie mam zużycie około 200kWh. Trójka dzieci - pralka, suszarka chodzą prawie non stop, do tego indukcja, piekarnik itp. Tyle że ogrzewanie gazowe.
@dzana: Szczerze to nie wiem. Może mam coś nie halo i prąd ucieka bokiem i będę wzywał @Zarzutkkake ?

2 kompy, 4 monitory, pralka, suszarka, ekspres pod zabudowę, indukcja, piekarnik, zmywarka. Tyle. Światła wszystkie LED. Klima używana gdy naprawdę był upał, więc raptem 10-15 x w sezonie przez kilka godzin.
@marcel_pijak: napisałem ci moje zużycie i opłaty oraz podałem taryfę jak z tym u ciebie?

Pralka codziennie minimum raz, zmywarka to samo, lodówka z zamrażarką (wiadomo cały czas;)). Piekarnik 2-3x w tygodniu. Do tego 2 kompy i 2 duże monitory (34"), lampy wszystko LED, płyta indukcyjna, okap, ekspres do kawy, pierdoły typu 2 rutery, tunery do tv x2. Klima to tak sumarycznie pewnie cały jeden miesiąc by się skumulował w 2022
@marcel_pijak:
Zużycie energii: 325 kWh 228,80
Ale to z prognozowanych, gdzie mi ostatnio troche zawyżyli (wymieniali licznik, źle przepisali stan).

No ale realnie to te 200 / miesiac będzię.

70m / 2+3

Poprzednie rozliczenie to 1422kWh/6 to daje 237 (no i to bardziej rzeczywiste jest).
Pozwoliłem sobie zawołać komentujących.
@robertx @dzana @OrzechowyDzem @Utnapisztim2023 @Zarzutkkake @mccloud @sentinelx @mlody1912

Wyjaśniło się. Zadzwoniłem na infolinię. Opłata handlowa wzrosła z 30 PLN na 105 PLN, VAT wrócił na 23% i coś tam jeszcze mówiła o inflacji itd.

Wynika to z tego, żę w listopadzie gdy dostałem propozycję zmiany oferty - nie zmieniłem jej(bo nie wiedziałem czy mam zmieniać czy nie, czy mi się to bardziej opłaci czy nie) Mają się skontaktować
Wyjaśniło się. Zadzwoniłem na infolinię. Opłata handlowa wzrosła z 30 PLN na 105 PLN, VAT wrócił na 23% i coś tam jeszcze mówiła o inflacji itd.


Wynika to z tego, żę w listopadzie gdy dostałem propozycję zmiany oferty - nie zmieniłem jej(bo nie wiedziałem czy mam zmieniać czy nie, czy mi się to bardziej opłaci czy nie) Mają się skontaktować ze mną i skroić nową umowę, bez tej opłaty handlowej i coś