Wpis z mikrobloga

Zarabiam 6400 brutto, według danych statystycznych połowa kraju zazdrości mi wypłaty, a przecież to jest gówno nie pieniądze. Stać mnie na wynajęcie jakiegoś syfu 20m2 i życie od pierwszego do pierwszego

A co z tymi co zarabiają 3500? Sam nie wiem jak żyć, a co mają myśleć ci za minimalną? #!$%@? rzeczywistość
#zarobki
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Panas: ludzie się godzą płacić każde pieniądze za najgorszą norę to mamy tego efekt, jak tak dalej pójdzie to jeden etat będzie potrzebny by wynająć łóżko w kilku osobowym pokoju, a na na drugim etacie będzie się tyrać na miskę ryżu...
  • Odpowiedz
@DeoLawson @DrCieplak ej ale wy wiecie że w tych 2 milionach JDG to nie są sami informatycy i lekarze na B2B? xDDD Zdecydowana większość JDG to zwykłe małe firmy, ot wasza osiedlowa pani grażynka sprzedająca kwiaty lub franczyzobiorca żabki.
  • Odpowiedz
@rocky_b: 1500 zł to 50 zł dziennie. Matematycznie możliwe, ale nawet zakładając, że czasami kupię więcej, np. jakichś warzyw, czegoś do chleba - tak, że w niektóre dni nie wydałbym nic, bo już miałbym coś w lodówce - to przy obecnych cenach (patrzę z perspektywy Wwy) musiałbym się pogodzić z życiem szarym jak srajtaśma, żeby nie przekroczyć tego 1500.
  • Odpowiedz
@bregath: Dokładnie tak. Z budżetówki do zamordysty.

@cisza666: Trochę zbyt "racjonalnie" - trudno mi się wyzbyć syndromu "żydzenia" i z różową naprzemiennie zwracamy sobie na to uwagę - bo jakkolwiek głupio to zabrzmi, to nie jest rzadkością, że np. chodzi się w #!$%@?ących się butach, zamiast je wywalić i kupić nowe.

@ImperiumCienia: porównanie życia doktoranta pracującego na uczelni i dorabiającego w serwisie telefonów komórkowych do R&D
  • Odpowiedz
tak żyję ~350PLN tygodniowo czyli jakieś 1500 miesięcznie


@Leniek: 1500 miesięcznie? Jesz codziennie ostrygi?

Ja już kiedyś sobie wymyśliłem pewną dietę i wyszło mi że nawet po cenach z tego roku da się wyżywić za mniej niż 200zł miesięcznie ale to nie będzie zbyt dobra dieta, nie będzie też to dieta czokoszkowa xD
  • Odpowiedz
@mat0707 Ostatnio myślę, że ok. 2000, a i tak to jest już etap zaciskania pasa, bo postanowiłem ograniczyć wszelkie Ubery i Glovo, a odkąd zrobiłem sobie kilkumiesięczną redukcję z liczeniem kalorii, to na zakupach w Biedrze też wydaję mniej
  • Odpowiedz
W dużych miastach 6 brutto to stawka dla juniora zaczynającego swoją przygodę i to w tych słabszych i średnich firmach.


@DeoLawson: kolejny...
To ja poproszę o te oferty bo jakoś lubicie o tym pisać ale ofert zawsze brak :)
PS - tylko spójrz w ofertę zanim coś wkleisz bo dużo ofert w tytule ma "junior" a w opisie wymagane minimum 2-3 lata doświadczenia ;)
  • Odpowiedz
@RyzyKamil: Doświadczenie wpisuje się tak standardowo. Ja swoją pierwszą pracę jeszcze na studiach za 5k brutto (2018 rok) dostałem właśnie w takim ogłoszeniu. Chcieli 2 lata ale się zgłosiłem i mnie przyjęli. Swoją drugą pracę po 2 latach doświadczenia dostałem po ogłoszeniu w którym chcieli 5 lat. To nie są sztywne wymogi. Nie chce mi się szukac ofert bo widełki nie są podawane. Mówię ci po prostu jak jest. Nie
  • Odpowiedz
@fenbekus: nie muszą być sami. Ale jest ich #!$%@?. Ponadto masz jeszcze kupę zarabiających pod stołem. Cały transport, budowlanka, gastronomia, mechanika samochodowa itp itd. szara strefa w Polsce jest szacowana na ok. 20% i o tyle ok. powinieneś podwyższyć oficjalne średnie wynagrodzenie. B2B to tylko jeden z aspektów ale bardzo ważnych bo osoby które na nim są zarabiają najwięcej
  • Odpowiedz
@Panas: średnia płaca to ściema, bo nie uwzględnia samozatrudnionych, który zazwyczaj zarabiają kokosy oraz małych firm do 9 pracowników.
  • Odpowiedz
W sumie to z każdej wypłaty można odkładać jeśli się zaciśnie pasa, tylko najważniejsze pytanie jest ile tego można odłożyć. Jeśli ktoś ma jakieś plany typu zakup mieszkania czy kupno auta, to robi się problem, a czasami kupno tańszego powoduje, że i tak trzeba dołożyć 2x tyle do tego interesu xD W sumie to, że ceny mieszkań #!$%@?ło, to już się przyzwyczailiśmy, ale z autami teraz nie jest lepiej i niektórzy naprawdę
  • Odpowiedz
@Clermont

@mat0707 Ostatnio myślę, że ok. 2000, a i tak to jest już etap zaciskania pasa, bo postanowiłem ograniczyć wszelkie Ubery i Glovo, a odkąd zrobiłem sobie kilkumiesięczną redukcję z liczeniem kalorii, to na zakupach w Biedrze też wydaję mniej


Ale to na Dwie osoby?
  • Odpowiedz