Wpis z mikrobloga

Odnoszę takie wrażenie, że nie było lepszego okresu dla jarania się gierkami niż siódma generacja konsol (#xbox360, #ps3). Do niedawna myślałem, że to tylko mój sentyment, bo wtedy okres liceum i wszystko smakowało najlepiej, ale w pracy pogadałem z paroma ziomkami z roboty, takimi 15 lat starszymi ode mnie.

No i też wtedy przypadł okres ich największego jaranka grami. Jeden prezes z ogniem w oczach opowiadał jak pojechał na delegację i wziął ze sobą Xboxa, a potem w hotelu ciorał do trzeciej w #masseffect3 . Inny typ jak wychodził trzeci #godofwar to L4 xD. Przy #e3 to zarywali nocki.

Jasne, to środowisko było bardziej, bo ja wiem, tandetne i zamknięte, ale przez to chyba ciekawsze i gry, nawet jak wciąż bywały dość bezpieczne i podobne do siebie to ich projektowanie nie było, aż takie "książkowe", że naprawdę odpala się kolejną i zna połowę mechanizmów od startu.

#gry #przemysleniazdupy
  • 10
@plasq: Ja tam mile wspominam jak bardzo to były imprezowe systemy. Do dzisiaj mam Move do PS3 i Kinecta do Xboxa. Gdzieś w szufladach wala się pełen zestaw do Guitar Hero czy Buzzy. Praktycznie niezliczone możliwości na imprezowanie ze znajomymi - bez względu na to kto ile miał doświadczenia na konsoli.

PS4 próbowało się jeszcze ratować PlayLink, na które wyszło łącznie 14 gier ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@plasq: też tak uważam. Dużo fajnych gier, dużo dobrych tytułów. Twórcy przykładali się do produkcji pod kątem single. Dostaliśmy masę naprawdę dobrych tytułów. Jakościowy skok pod kątem grafiki i gameplayu jest jednak na generacji PS4. Wtedy dostaliśmy duże otwarte światy. Ja osobiście wolę zamknięte gry i obecnie męczę PS4 ale podejrzewam że latem wrócę do PS3 i zrobię maraton z grami. W końcu odkąd ponownie kupiłem PS3 czyli od czerwca ubiegłego
@Beeercik qrła, pamiętam jak pierwszy raz wpadłem do jednego ziomka z liceum. Płaski telewizor, xbox360 i tryb fali w pierwszym Gears of war. Ja wtedy totalny virgin na padzie, ale ogarnąłem.
@zGdyniMlodyG gier było mniej, ale wszystkie jakieś takie bardziej odkrywcze. Generacja, na której zadebiutował Assassin's Creed i ogólnie wiele innych gier, które wytyczyły obecne trendy.
@plasq: ehh, kiedyś to się miało sprzęt tragiczny i "nie było w co grać" i się zawsze w coś grało, teraz na odwrót i w nic się nie gra. Wszystkie te nowe gry to jakaś porażka totalna. A najbardziej mnie wkurza, że wszyscy idą w tą #!$%@?ą grafikę.
@plasq: dobrze wspominamy siódmą generację bo wtedy byliśmy piękni i młodzi. Teraz już jesteśmy zdenia mniej młodzi. No ale tak czy siak też wyszło na te końsole mnóstwo barachła
@vulcanitu no właśnie jak sam pisałem we wpisie myślałem, że tylko dlatego, ale po tych typach z roboty mam wrażenie, że nie tylko.
Wpis strzeliłem przed północą, potem w nocy jeszcze trochę pokminiłem i wydaje mi się, że wtedy gry przebiły się do mainstreamu, prysło wyobrażenie, że grają tylko dzieciaki i piwniczaki. Nagle tu i ówdzie pojawiały się plakaty właśnie Gears of War, Assassin's Creed. Ogólnie wtedy powstały pierwsze produkcje z naprawdę