Wpis z mikrobloga

Witajcie drodzy piwowarzy z tagu, czy moglibyście rzucić okiem na moją recepturę na piwo Marcowe. Oczywiście wszelka krytyka dozwolona, wciąż nie minął rok odkąd piwowarstwo domowe stało się moim hobby, także zawsze wolę zapytać się ludzi bardziej doświadczonych w danej dziedzinie, a nóż nauczyć się czegoś co może mi się potem przydać. https://brewness.com/pl/recipe/marzec-w-pelnym-sloncu/view
#piwowarstwo
Robotnik_Czterobrygadowy - Witajcie drodzy piwowarzy z tagu, czy moglibyście rzucić o...

źródło: pepe_student_beer_by_hartkorcraft_ddzf6mo-pre

Pobierz
  • 9
@Goglez: Wiem, muszę przestać używać Gozdawy, ale dobry wybór dla początkującego piwowara. Jeśli chodzi o te receptury to zanim skorzystam muszę uzupełnić zapasy, przy okazji będę musiał poszukać lepszej strony ze słodami i drożdżami oraz chmielami, bo obecnie tam gdzie kupuje czyli na homebrewering, to często brak towaru a i wybór słodów jak i drożdży jest niezbyt satysfakcjonujący, wydaje mi się że do niektórych chmieli nie piszą pełnej nazwy oraz w
@Robotnik_Czterobrygadowy: Ja kupuję w Centrum Piwowarstwa, polecam, Twój Browar też ma niezłe opinie. No z chmielami jest różnie, czasem niektóre odmiany mają kilka nazw jak np Columbus/Tomahawk/Zeus (tak zwany CTZ), nie zdarza się to często, ale się zdarza. Jakieś nazwy z numerami (typu HBC 1234) to często nazwy nowych odmian, które jak się przyjmą to dostają nową nazwę.

Ja na cichą przelewam tylko jeśli chmielę na zimno, jeśli chcę gęstwę pobrać,