Wpis z mikrobloga

Lubie się bawić w excelu wykresikami więc tak sobie porównałem jak korelują różnice w ruchu na granicy PL-UA (dane GUS) do zmiany liczby ofert mieszkań na wynajem na olx (dane z olxdata).

Trochę je "odpicowałem" żeby wykresiki ładniej pasowały xD. Więcej o tym opisane na wykresie.
Wiadomo, że idealnie nigdy nie będą pasować bo więcej czynników wpływa na rynek najmu, ale po "lekkim" podrasowaniu korelacja jest zadziwiająca xd. A może i nie jest i widzę tylko to co chcę widzieć xD. Proszę brać to z przymrużeniem oka.

Ciekawe jak ten wykresik się zmieni gdy skończy się wojna (ʘʘ). Oby czym szybciej dla dobra wszystkich (no może nie "landlordów" xd).
#nieruchomosci #ukraina #wynajem
BaltasarGracian - Lubie się bawić w excelu wykresikami więc tak sobie porównałem jak ...

źródło: LUNrHaF

Pobierz
  • 6
@BaltasarGracian: Nie ma się co łudzić. Koniec wojny = Polska zyskuje stabilność geopolityczną, przybywa więcej kapitału i inwestycji + nawet jak Ukraińcy wrócą, to PiS naściąga nam setki tysięcy imigrantów z biedniejszych krajów, dla których Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem.

Gdy spadkowicze będą zacierali ręce, imigranci skorzystają z programu kredyt 2% i sprzątną im sprzed nosa mieszkanka. A wtedy spadkowiczom zostaną tylko ciasne klitki 14m za 500k z pralką nad kiblem
Gdy spadkowicze będą zacierali ręce, imigranci skorzystają z programu kredyt 2% i sprzątną im sprzed nosa mieszkanka. A wtedy spadkowiczom zostaną tylko ciasne klitki 14m za 500k z pralką nad kiblem obok rozkładanego łóżka.


no tak, bo Polacy jak sie najechali do londyn to podlapali robote na budowie/tasmie i pierwsze co to wykupili lokalne nieruchomosci (tam byla wieczna promocja kredyt 2% dla kazdego, nawet i na 20. mieszkanie)

@molski:
@molski: najpierw to kredyt 2% by musiał być dla osób bez polskiego obywatelstwa, a po pierwsze tego kredytu jeszcze nie ma, a po drugie jak już to będzie tylko dla Polaków
@bzyku95: są jakieś informacje w tej sprawie?
Bo już od sporej ilości osób słyszałem, że ukr będą mogli korzystać z tego "udogodnienia" dla obywateli Polski, bez obywatelstwa. Po prostu. Na krzywy ryj