Wpis z mikrobloga

Powiem szczerze, ze ostatnio ta cala dysputa dotyczaca #chatgpt i #ai mnie rozbawila, a najbardziej sytuacja z Twittera, gdzie jakies 3 msc temu lewicujace julki i dziennikarze (czemu akurat oni? Nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) mieli małe schadenfreude, że już lada dzień czat dżi pi ti wygryzie z pracy tych bucowatych kuców z IT. Minął dosłownie miesiąc i okazało się, że ów narzędzie potrafi coraz lepiej generować grafiki, czy redagować teksty. No takiego plot twistu się nie spodziewałem XD I nagle Julki z ASP, które wczoraj brandzlowały się do wygryzienia nowobogackich kuców płaczą, zaczynając od "AI nie może zastąpić artystów, ponieważ ich grafiki nie mają duszy1!1!" aż po twierdzenie, że UE powinna się tym zająć, bo to łamie prawa autorskie XD Coś pięknego.

Prawda jest taka, że jak AI wygryzło branżę IT, to 80% branż już zostało zautomatyzowane.

#programowanie #programista15k
Pobierz stanleymorison - Powiem szczerze, ze ostatnio ta cala dysputa dotyczaca #chatgpt i #a...
źródło: 6C2C6E6B-0D29-4ADE-A973-30237D6E8F27
  • 15
@6aesthetic9: Imho to za dużo Sci-fi i ludzie już panikują, a prawda jest taka, że w najbliższych latach nic nie zostanie w pełni zautomatyzowane, co najwyżej takie AI będzie super narzędziem dosłownie w każdej branży. Jak weszły komputery, to czy jakaś cała duża branża przestała istnieć, czy tylko każda została dzięki nim usprawniona?
@BreathDeath: ja wiem, że schodzimy tutaj na jakieś filozoficzne tematy, ale żaden styl nie jest „oryginalny”. Jak uczysz się mówić, to kopiujesz różne akcenty ludzi ze swojego środowiska, to samo z nauką pisania, czy malowania. AI nie różni się przecież w tym aspekcie niczym od człowieka, też „obserwuje” te obrazy i na ich podstawie tworzy nowe. A że ktoś każe mu generować obraz w stylu np beksińskiego, to nic dziwnego że
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@stanleymorison;
Akurat na wykopie o końcu zapotrzebowania na programistów, lekarzy i prawników, najgłośniej mówiły "wolnościowe" kuce, które walą konia do każdej futurystycznej pierdoły. Ironia losu, te same osoby straszą wszechobecnym "nowym niewolnictwem" tworzonym przez korporacje, a jednocześnie cieszą się, że "przyjdzie AI i zabierze robotę wykształciuchom" powodując dalszą degradację klasy średniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też nie rozumiem tego kwiku o ai. W sumie zawsze się zastanawiałem
@stanleymorison: @WaveCreator: AI obecnie uczy się na obrazach. Artysta uczy się na kulturze i naturze, ma marzenia i inspiracje. AI na razie jest za cienkie w uszach ale może się zdarzyć, że artyści rysujący gołe baby za hajs będą biedni. Albo się rozwiną albo będą klepać biedę. Reszta będzie używać AI do generacji tła i oświetlenia co usprawni im robotę. AI wspomoże też animatorów a z czasem będziemy generować całe
Te "AI" to bardziej skompresowane bazy danych potrafiące mieszać elementy, a żadna inteligencja. Wszystkie generatory potrafią odtworzyć rozpoznawalne fragmenty obrazów, kodu czy tekstu. Jest to pralnia praw autorskich i nic więcej, i handlarze AI mogą sobie o to łatwo rozwalić ryj. Wystarczy że któryś z już istniejących pozwów w USA przejdzie, a ma szansę. Generatory mają jeszcze jedną wspólną cechę - bredzą. Obrazy nie mają przestrzennego sensu i nie przedstawiają konkretnego wydarzenia,