Wpis z mikrobloga

Myślicie, że czytając za pięć lat sceptyczne opinie wobec rozwoju ChatGPT-3 będziemy się czuć podobnie jak obecnie czytając te poniżej?

Thomas Watson, szef IBM, powiedział w 1943 roku; „Oceniam potrzeby światowego rynku na około pięć komputerów”. Popatrz wokół siebie - pewnie w twoim domu znajduje się tyle komputerów. Jasne że wtedy komputer był olbrzymią maszyną, która na pewno nie zmieściłaby się w przeciętnym mieszkaniu. Jednak Ken Olsen, pracujący nad miniaturyzacją komputerów, powinien już przewidzieć, że staną się one popularne. W 1977 roku Ken wypowiedział słynne słowa: „Komputery nie przydadzą się do domowego użytku”.

W 1973 r. pracujący dla Motoroli słynny wynalazca Martin Cooper po raz pierwszy użył telefonu komórkowego, stojąc na ulicy na Manhattanie. Telefon był wielki, ciężki jak diabli i bardzo niewygodny w użyciu. Marty skomentował: „Nie ma szans, żeby telefony komórkowe zastąpiły klasyczne telefony stacjonarne”.

Kiedy Bell próbował sprzedać swój patent Western Union, usłyszał od Williama Ortona, że „Telefon ma zbyt wiele mankamentów, by na poważnie rozważać go jako środek komunikacji”. Sir William Preece, główny inżynier Poczty Brytyjskiej powiedział lekceważąco: „Amerykanie być może potrzebują telefonów, ale my, Brytyjczycy, w żadnym wypadku. Mamy wystarczającą ilość posłańców”.

Daryl Zanuck, prezes wytwórni filmowej 20th Century Fox, powiedział w 1946 roku te słowa: „Telewizja nie będzie w stanie utrzymać się na rynku dłużej niż sześć miesięcy. Ludzie wkrótce zmęczą się gapieniem się na pudełko ze sklejki każdej nocy”.

W 1961 roku, T.A.M. Craven stwierdził że: „Jest niemal niemożliwe, żeby satelity komunikacyjne zostały użyte do dostarczania nam lepszej łączności telefonicznej, telegraficznej, telewizji czy usług radiowych w USA”. Dziwne słowa w ustach gościa, który na życie zarabiał pracując nad rozwojem komunikacji radiowej. Trzy lata później Amerykanie mogli na żywo oglądać w telewizji olimpiadę letnią w Japonii, a wszystko dzięki nowo wystrzelonemu satelicie Syncom 3.

W 1966 roku Time Magazine opublikował artykuł opisujący przyszłość z 2000 roku. Autor artykułu stwierdził, że „zdalne zakupy nie przyjmą się, ponieważ kobiety uwielbiają chodzić po sklepach, przymierzać i zmieniać zdanie”.

Kiedy Ford zwrócił się do prezesa banku Michigan Savings o zainwestowanie w fabrykę samochodów, ten odpowiedział: „Koń będzie zawsze, samochód jest tylko nowością – przemijającą modą”.

W 1889 roku Thomas A. Edison wyskoczył z takim twierdzeniem: „Zabawy z prądem zmiennym to strata czasu. Nikt nigdy nie będzie go używał. Jest zbyt niebezpieczny. Może zabić człowieka niczym piorun. Prąd stały jest bezpieczny”.
https://joemonster.org/art/46706
#chatgpt #openai #programista15k #programowanie #sysadmin #przemyslenia #rozkminy #przemysleniazdupy
Pobierz Bananek2 - Myślicie, że czytając za pięć lat sceptyczne opinie wobec rozwoju ChatGPT-...
źródło: Screenshot_260
  • 4
@Bananek2: ale chyba nikt nie kwestionuje, że AI KIEDYŚ zastąpi wszystkie zawody. Ale nie w ciągu najbliższych kilkunastu lat, jak to niektórzy próbują mówić.
@Bananek2: jak dla mnie to są wypowiedzi samych ignorantów i to nawet patrząc w danym momencie juz mozna bylo uznac za ignoranctwo. Dzis moglbym uzyc podobnych sformulowan. Nie kazdy "wynalazek" musi byc sukcesem, ale jesli ktos skresla z gory prototypy to jest ignorantem.

- po co komu auta elektryczne - zrobi to 200km i ladowac trzeba 1.5h (nie jestem fanem, ale postep bedzie na pewno, jak nie wiekszy zasieg to np.