Wpis z mikrobloga

Przewinął mi się dziś na polskim temat tego konia trojańskiego, zasadzki wojennej. I w sumie chociaż nigdy nie interesowała mnie zbyt mocno #historia to zastanawia mnie jaki był wtedy średni poziom IQ, że ktoś w ogóle pomyślał o tym, że w tym drewnianym koniu może być jakiś dar czy cokolwiek. Wydaje mi się że każdemu dzisiejszemu człowiekowi cos by tu nie pasowało. Szczególnie w trakcie wojny z kimkolwiek xD
#szkola #nauka #rozkminy #przemyslenia
  • 9
@viciu03:
To Sinon ich namówił na wpuszczenie. Krewny Ulissesa, a to podstępne bestie. W dodatku Sinon później smaży się w piekle u Dantego.

W sumie ciekawie, jakby się wypowiedział ktoś znający temat. Pewnie w grę wchodzi cała otoczka kulturowa, specyfika ludzi w tych czasach (nie jestem pewien czy IQ to dobry trop) czy związek materiału konia z kultem bogów i też stosunek do ofiarowywania im darów.

I w sumie zawsze dziwi
średni poziom IQ na świecie to ok. 86


@tyrytyty: Jeszcze raz powtórzę:
Ponieważ poziom inteligencji w populacji ogólnej ma rozkład zbliżony do krzywej Gaussa, również rozkład wyników na skali IQ ma cechy rozkładu normalnego. Średnia tej skali wynosi 100

Jeżeli średnia w twoim przypadku wynosi jak piszesz 86, to cos jest nie w porządku albo z testem albo obliczaniem IQ dla tego testu.

A co do przytoczonego przez Ciebie obrazka to
@Hans_Kropson: jeszcze raz powtórzę: 100IQ to średnia dla białych europejczyków, wynikająca z tradycji. Przyjęcie 100IQ jako średniej dla wszystkich ludzi spowodowałoby wymóg przeskalowywania wszystkich poprzednich badań za każdym razem przy ewentualnych porównaniach z nowymi. To tylko skala.

Średnie IQ w Afryce subsaharyjskiej to 70, a gdyby warunki środowiskowe były w Afryce takie, jak w Europie, to wynosiłoby ono 80.

Czy wszyscy rozwiązywali ten sam test czy były to różne testy?


Różne
Pobierz tyrytyty - @Hans_Kropson: jeszcze raz powtórzę: 100IQ to średnia dla białych europejc...
źródło: 0Rgtjis
@tyrytyty: Myśl sobie jak chcesz.
Ja przeszedłem dwa testy na IQ.
Oba w poważnych instytucjach. Oba jako dorosły w tej samej grupie wiekowej.
Różnica wynosiła 15-20 punktów.
Od tego czasu przestałem przywiązywać to tych cyferek większą uwagę.