Wpis z mikrobloga

Ciekawe 2 grosze dał Brundle w studiu Sky dotyczące zakończonej współpracy Cullen i Hamiltona.
Okazuje się że temat jest nieco bardziej złożony niż samo - no nie współpracuje nam sie dobrze wiec sie rozstajemy.

Cullen była z Hamiltonem gdy ten osiągął najlepsze rezultaty jako kierowca. Z czasem jej usługi i pensja zaczęły także rosnąć.
Umowa Cullenowej była tak skonstruowana by dostawać swoją pensję oraz premie. Z czego na premiach tak naprawde budowała się jej pensja. Premie w Mercedesie bazują na tzw znanej jakże dobrze wykopkom "Klauzuli wydajności" tzn że im wyżej kierowca kończy wyścigi tym wiekszą premię dostaje od Mercedesa do rozdysponowania na przestrzeni części garażu która ten sukces osiągnęła.
Z czego Mercedes nie honoruje premiami miejsc 4-20 tylko te które kończą na podium.
Wiecie z czym się to wiąże... Okazuje się że w związku z tym że Mercedes przestał wygrywać wyścigi nie zmieniła się tylko i wyłącznie ekipa wysokich inżynierów i projektantów na przestrzeni ostatnich miesiecy ale także mechaników. Ci także poprzez brak sukcesów w 2022 dość mocno dostali po kieszeni, czesc z nich odeszla do innych zespolow a czesc rotowała.
Cullenowa także dostała dość mocno po kieszeni z tego tytułu. Brak zwycięstw ze strony Hamiltona i Mercedesa i złota gęś zaczyna rdzewieć.
Pewnie w 2022r Hamilton mógł jeszcze kompensować jej część wynagrodzenia wynikających z braku rezultatów ale w 2023 widząc prospekt braku zwycięstw sam musiał zacząć przemyślić kwestię utrzymywania Cullennowej. - Czy go stać personalnie?
Jasne, mógłby utrzymać i 20x takich służek biegających wokoło niego. Jednakże zdecydował się na zakończenie wspolpracy z nią.
Czy zwolnienie jej miało być sygnałem dla Toto?

#f1
Pobierz
źródło: lewis-hamilton-arriving-at-barcelona-track-v0-q9udhrf1fjj81
  • 13
@EtaCarinae: pewnie chodzi o jakies niuanse i to ze chcial najpierw sprawdzic rzeczywisty progres i szanse na zdobycie podium ponownie. Wydaje mi sie ze to "nagle" - to my tak to widzimy, z tego co sugerował Brundle to proces ktory mógł trwać od jakiegoś czasu a którego konkluzja miała miejsce na poczatku sezonu.
Więc nie ma tutaj żadnego "Nagle", to tylko coś o czym dowiedzieliśmy się z nienacka a coś co
@kamieniarz: a kto mówi wyłącznie o niej, ona jest czubkiem góry lodowej roszad w Mercedesie ogólnie.
Zarobi dużo więcej pracując dla bogatych prywatnych klientów.
Pozatym jak @j3sion wspomniał, niesie ze soba taki bagaż doswiadczenia ze dostalaby lekko kilka 1mln usd za prawa do książki.
z jednej strony to rozumiem, że ostatnio w Mercedesie sytuacja wydaje się wyjątkowo kiepska, bo jak spadasz z wysokiego i szybkiego konia (a takim do tej pory był Mercedes) to zawsze wygląda to bardziej spektakularnie i boleśnie, niż upadek z przeciętnego wałacha.

Z drugiej strony spirala problemów w Mercedesie zastanawia. Zaczęło się od poprzedniego sezonu, ale zespół na zadyszce i potknięciach dotarł heroicznie do mety. A po przerwie zimowej zamiast złapać oddech,