Wpis z mikrobloga

Jak aktualnie wygląda wyjazd emigracyjny do Niemiec, Norwegii, Holandii? Czy aktualnie da się żyć za dwie minimalne pensje w tych krajach bez liczenia każdej korony / euro?
Dwie osoby w wieku 20-25 lat, język angielski na poziomie komunikatywnym, bez nałogów, brak twardych umiejętności więc celujemy w proste prace.
Szperałem w internecie, ale ceny na tyle szybko się zmieniają, że nie wiem na ile te podane ceny są aktualne.
Ile mniej więcej kosztuje:
- wynajem mieszkania w dobrym standardzie (jakieś 1-2 pokoje, minimum 35m2),
- utrzymanie auta (paliwo, ubezpieczenie, mechanik),
- w miarę mało przetworzone jedzenie (praktycznie codziennie jedzenie mięsa),
- jakieś wyjścia do restauracji,
- lekarz rodzinny, dentysta, fryzjer,
- ubezpieczenie zdrowotne

Chciałbym poznać ceny od osób które tam "normalnie żyją", a nie pojechali na zarobek, ponieważ koszta takiego życia mocno się różni, a sami planujemy wyjechać jeżeli się uda to i na stałe.

#niemcy #norwegia #holandia #emigracja
  • 23
@handstander na przykładzie Niderlandów wygląda to tak mniej więcej:
Mieszkanie 900, ubezpieczenie zdrowotne 130, sklep 50 euro na 3 dni, restauracja 15 euro od osoby, mechanicy bardzo drogo, media prad gaz 350 miesięcznie, internet 50, można powiedzieć pensja jednej osoby lekko na powyższe rzeczy.
@handstander: Holandia:

wynajem mieszkania w dobrym standardzie


Jak cokolwiek znajdziesz to na sam czynsz możesz liczyć z 1000€+. Obecnie jest taka #!$%@? z mieszkaniami, że nawet się nie nastawiajcie, że na dzień dobry ktoś wam cokolwiek wynajmie. By podjąć się próby wynajęcia mieszkania to minimum rok-dwa lata w Holandii, może wtedy jakiś makler się wami zainteresuje. Najszybciej pokój z innymi, inaczej nie ma opcji.

utrzymanie auta


W Holandii masz podatek drogowy
@handstander: DE bedzie zdecydowanie tansze od Holandii, do tego wyzsza minimalna.
Mieszkanie w tanszych miejscach na dwie osoby zamkniesz w 800 euro, ale poczatkowe koszty sa wysokie. Mam na mysli kaucje i umeblowanie.
No i tu bardziej martwilbym sie praca, nie wiem czy firmy dadza chetnie besposrednia umowe komus bez jezyka, zwlaszcza do prostszych prac.
@handstander: co do Norwegii - wysokie koszta zycia, ale da sie odlozyc. Jakbyscie kiedys chcieli bardziej ambitne prace to moze byc ciezko, bo poza Oslo rynek jest duzo ciezszy niz sie powszechnie uwaza.
I wez pod uwage ze jakbyscie sie na ten kraj decydowali to kaucja za mieszkanie / pokoj to jakies 2-3x miesieczna oplata, wiec biorac pod uwage ze byscie od razu placili za pierwszy miesiac prog finansowy wejscia jest
@Lukardio: Mam świadomość tego, że rynek na zachodzie się zmienił i nie jest to już taki raj jak kiedyś, ale i tak można żyć na lepszym poziomie niż w Polsce.
@pedrovegas @boolProptestingCheatsEnabledtrue @inzynier_robert @JayCube aż taka patologia jest na rynku mieszkalnym? Oglądałem trochę ogłoszeń to widziałem że normalnie są kabiny prysznicowe / wanny czy wyposażenie kuchni, tylko meble do pokoju swoje.
@NexciaK @Lion_Stettin Celujemy żeby samemu wynająć i znaleźć pracę. Czy
taka patologia jest na rynku mieszkalnym?


@handstander: Patologia bo tam gdzie jest praca mieszkań jest mało. Inna sprawa ze w Niemcy mysla o wynajmie długoterminowym, co za tym idzie to najemca urządza wszystko.
A te ogłoszenia z kuchniami to często kuchnia aktualnego najemcy ktory chce ją sprzedać.
@handstander: Oglądać w Internecie a umówić się na oglądanie na żywo to dwie różne sprawy Miras ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajnie że masz plany i ambicje ale musisz wiedzieć, że po prostu nikt Ci nie wynajmie tak od razu mieszkania. Po pierwsze - i najważniejsze - jest więcej chętnych niż mieszkań, więc właściciele mogą sobie windować ceny takie jakie chcą, po drugie przyjeżdżasz do obcego kraju z