Wpis z mikrobloga

Jak działa zmiana sposobu odżywiania, przy pomocy zmiany myślenia o nim? Zbyt dobrze. Kiedy zmieniłem sposób myślenia o jedzeniu, że go nie pragnę. Że nie potrzebuję tak na prawdę tych wszystkich doznań smakowych i nic dobrego z tego nie wynika, zaczęło to działać. Nie chce jeść, dużo wygodniej jest czuć głód. Więc muszę myśleć o tym żeby prawidłowo się odżywić. Nie chcę jeść mięsa, zamienniki nie są smaczne, więc muszę pamiętać o tym żeby prawidłowo się odżywić. Żeby zjeść coś kiedy robi mi się już zimno z głodu, i zaczynają trząść się ręce. A wtedy waga spada. Wiem że przede mną jest jeszcze kilka kilogramów ale będę musiał zacząć wprowadzać do diety jakieś białko i tłuszcze, a wcale nie mam już teraz na to ochoty. Dużo lepszą metoda jest wygaszenie w sobie pragnień niż walka z nimi.

#zdrowie #dieta #medytacja
  • 6
@Dreampilot: spoko, pozwalam sobie czasem na głud. Jak nie chce mi się gotować i szykować czegokolwiek to po prostu nic nie zjadam i nic się nie dzieje. Głód to normalne uczucie które można tolerować. Gorzej jak organizm jest niedożywiony i robi się np. zimno albo opada się z sił. Można starać utrzymywać ten stan, ale myślę że przekraczanie granicy niedożywienia nie jest dobrym pomysłem.