Wpis z mikrobloga

Hej byczki. Dziś jestem hakier i potrzebuje odblokować iphona. Oczywiście właściciel nie pamięta haseł do swoich kont iTunes i telefonu. Udało mi się przywrócić do ustawień fabrycznych, ale i tak wymaga zalogowania się do iTunes. Całe życie człowiek siedzi na androidach i nie wie gdzie szukać. Jakie są fora dla appla coś na zasadzie xda dla android??
#iphone #apple #telefony #ios #itunes #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 30
@programista_wykopek: rzecz którą próbujesz robić jest dosyć prymitywna, zastępujesz setup.app wersją która #!$%@? i poprostu wpuszcza cię dalej do systemu, nie znajdujesz sygnału bo setup.app odpowiada za token do aktywacji, bez tokenu do aktywacji nie aktywujesz telefonu wiec nie znajdziesz sygnału, jeśli jest to iOS 15 to raczej będzie ciężko, im niższa tym więcej masz możliwości.

Coś co raczej działa to iRestore - ale czy działa nadal, albo, czy opłaca się
@programista_wykopek: Jeszcze jedno co do iCloud - jeśli zależy ci na danych w iCloud to nie odblokujesz tego bez hasła lub jakiś szczątkowych danych (data urodzenia, secret question), Apple ma możliwość odblokowania jeśli nie było 2FA ale trwa to do 2 tygodni i rzadko się udaje
@programista_wykopek: O ile mi wiadomo nie mają takiej możliwości.

Ja bym próbował od innej strony niż odblokowanie przez jakies #!$%@? haxy, sprawdź czy pamięta swój mail i czy używa menadżera haseł np w Chrome, większość ludzi używa wszędzie tego samego hasła, tak więc, niech zaloguje się do tego gmaila i przeczyta co napisało do niej apple, jeśli ma chrome i była zalogowana do niego to prawdopodobnie gdzieś ma zapisane hasło do
@siedge jest to prawie nie możliwe konto gmail zostalo usuniete albo stracila dostęp, podejrzewam ze nawet nie pamieta loginu. Telefon ma 8 lat więc.... Uprzedzając tych co będą pisać że kradziony, wyjaśniam ze kto w 2023 kradłby iphona 6s, a potem prosil o pomoc na wykopie
fbi nie sądziłoby się z Apple o odblokowanie srajfonow terrorystów xD wątpię ze bez hasła coś zrobisz


@Ponczo88: tak, ale FBI zależy na tym, żeby uzyskać dane takiego telefonu. OPowi na danych nie zależy. Wiem, że właściciel może zablokować iphona zdalnie, ale jeśli tego nie zrobi (jeśli OP pisze prawdę, to właścicielka nie chce blokować) to czy nie ma wtedy możliwości zalogowania się na nowe konto apple?

tzn na andku odblokowuje