Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie właśnie dokument "Ukraina pierwsza doba wojny" na kanale ciekawe historie i muszę stwierdzić, że hejt wylewany na Macrona był mocno przesadzony.

Bardzo wyważony i stanowczy polityk. Rozmowy z Putinem nie wyglądały tak, że prosił Władimirka żeby się uspokoił i przestał robić trzodę tylko wyłożył mu wszystko jasno i klarownie.

Macron to moim zdaniem najbardziej niedoceniana pozytywna postać wydarzeń związanych z wojną na Ukrainie.

#ukraina #polityka
  • 24
@Aquamen: Jest możliwe, choć wypowiedź o "gwarancjach bezpieczeństwa dla rosji" dość mocno wpisująca się w rosyjską propagandę jakoby kraje regionu CEE albo zakaukazie miały stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla rosji, była co najmniej bardzo niefortunna.
@Aquamen: Polacy od zawsze srają na Francję, że nie pomogli w trakcie II wojny (kek, francuska ofensywa z wrzesnia 1939), że zawsze biała flaga (bo kraj który sie wykrwawił na I Wojnie Światowej powinien tak samo skończyć podczas Drugiej, niech zdychają kolejne pokolenia bo sobie Polak patriota tak wymyslił). Polacy patrzą na Francję przez pryzmat Rewolucji Francuskiej (słusznej, ale znów używanej w walce lewica - prawica) i II Wojny Światowej. Śmieją
muszę stwierdzić, że hejt wylewany na Macrona był mocno przesadzony.


@Aquamen: dokładnie, to samo pisałem, ale hejt się lepiej sprzedawał.
Każdy pomagał jak mógł, a telefony na linii Paryż - Moskwa były próbą przerwania tego szaleństwa.
Był czas na dyplomację, a że putler nie chciał rozmawiać to telefony się skończyły. Teraz rus płaczą, że nikt nie odbiera...
@xqwzyts: @pieknylowca jako źródło sentymentów, nastrojów społecznych to czemu memy i reddit to złe źródło? Nie chodzi tu o poznanie faktów, tylko stereotypów. Tak jak i z żartów spisanych w okresie PRL można się trochę dowiedzieć o tym, co ludzie wtedy myśleli, co ich bolało.
@Aquamen: ale w zasadzie co takiego ten Macron zrobił? Pogadali sobie jak kumple, zero gróźb ze strony Macrona, co by nie było to efekt jest taki że giną niewinni ludzie. Najpierw Putina głaskali porozumienimi mińskimi i innymi interesami, teraz coś przez telefon pozugadniali i nara. Jak dla mnie po obejrzeniu tego materiału nic się nie zmieniło, w sumie tak to sobie mniej więcej wyobrażałem :D