Wpis z mikrobloga

To wypij litr etanolu


@rtone: Wypiję. W winie. A Tobie podamy litr najczystszej destylowanej wody. Zobaczymy czy wypijesz bez problemów.

Człowiek sklada się głównie z wody


@kidi1: a ja bym powiedział że z tlenu bo w naszym organizmie jest go w masie pierwiastków ponad 60% i bez tlenu umrzesz w ciągu kilku minut a wody możesz nie pić cały dzień. I co teraz?

@tomilipin zapewne dużo osób ale op nie
jakbyś wypił litr etanolu w winie w krótkim czasie to byś się przekręcił od samej ilości płynu xD


@Loginconajmniej4znaki: ja się winem delektuje i nie piję go w krótkim czasie. Nie temu ma służyć alkohol żeby się #!$%@?ć.

Nie będę cię przekonywał, że woda jest zdrowsza niż alkohol, to zbyt absurdalne żeby poświęcać na to czas.


@rtone: ale mnie do tego nie trzeba przekonywać. Ja to wiem że to dawka
ja się winem delektuje i nie piję go w krótkim czasie. Nie temu ma służyć alkohol żeby się #!$%@?ć.


@aarahon: straszne fikołki robisz, najpierw porównujesz litr etanolu do litra wody destylowanej a potem piszesz że litr etanolu w winie wypijesz ale nie w krótkim czasie bo się delektujesz

litr wody destylowanej też można wypić po łyku dziennie i nic się nikomu nie stanie

Ja to wiem że to dawka decyduje czy
@domestos-z-szaletu: @pilkarskiswir Ale to nie alkohol działa leczniczo tylko ta substancja. Swoją drogą alkoholików mamy pełno i jakoś medycyna nie ma problemu takiego że trzeba im podać coś z alkoholem żeby ich wyleczyć. Świadek Jehowy jest w szpitalu problemem, ale nie alkoholik. Nie jestem farmaceutą, ale domyślam się, że już wszystkie substancje możemy inaczej podać, alkohol to część tradycji z czasów kiedy nie było takich możliwości.
najpierw porównujesz litr etanolu do litra wody destylowanej


@Loginconajmniej4znaki: Serio? Serio ja napisałem ten komentarz: https://wykop.pl/wpis/70779161/fun-fuck-alkohol-to-trucizna-nie-ma-zdrowotnych-be#250709493

No chyba nie ja.

litr wody destylowanej też można wypić po łyku dziennie i nic się nikomu nie stanie


@Loginconajmniej4znaki: tak jak wino. No i?

woda zdatna do picia w normalnych ilościach nie jest szkodliwa dla organizmu


@Loginconajmniej4znaki: czyli tak jak wino?

jest szkodliwy w każdej ilości,


@Loginconajmniej4znaki: dlatego był i wciąż