Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy te duże Mazatapec (automatyczny growkit) można już wykręcać i suszyć? Rano kapelusze jeszcze przylegały do trzonu, a po 15 godzinach są lekko uchylone i same trzony grzybów pękły (zdjęcie). Co powinienem zrobić?

Kolejny temat to sposób wyrastania. Te 4 duże wyszły jako pierwsze i urosły jak na drożdżach, a dopiero później zaczęły pojawiać się małe piny z kolejnymi, którym idzie to bardzo ciężko... Czekać aż dorosną, czy zbierać z dużymi? Nie ukrywam, że szkoda mi zbierać takie malutkie okazy.

#grzyby #psychodeliki #narkotykizawszespoko #psylocybina #grzybypsylocybinowe
JurekWonsik - Cześć. Czy te duże Mazatapec (automatyczny growkit) można już wykręcać ...

źródło: 7B7D9533-2EB7-415F-9263-2E3D68C91FCA

Pobierz
  • 9
Nie ukrywam, że szkoda mi zbierać takie malutkie okazy.


@JurekWonsik: rwij i się nie przejmuj rozmiarem. W każdym growkicie masz konkretną ilość pożywki i jeżeli zadbasz o higienę to wyciśniesz z tego growkita tyle, na ile pozwoli ci to ilość pożywki w growkicie i nie oszukasz tego w żaden sposób. Jeżeli chcesz wycisnąć więcej, niż limit growkita, to możesz po którymś rzucie zaryzykować i spróbować dodać jakieś pożywki, zachowując przy tym
@Zapaczony: mam automat golden teachera, był wysyp 2 tyg temu i się skończył, teraz wymoczyłem boxa 12 h i czekam na nowe grzyby, więc mam sytuację podobną do autora posta. Co to jest ta pożywyka?
@JurekWonsik: te grzyby są wg swojego cyklu gotowe do zbioru - poczytaj tutaj o cyklu życia grzyba i odpowiednim momencie do zbioru.
Zachowaj higienę jak wspomniał wcześniej @Zapaczony żeby mieć wiele rzutów z jednego growkitu i nie skazić ciastka.
Generalnie są 2 szkoły:
- zrywanie większych przed - ryzyko zakażenia ciastka
- dopuszczanie do otwarcia - ryzyko słabszych grzybów i zasypanego ciastka.
Nie ma wyjścia idealnego, każdy robi jak uważa.
no tak ale co to courwa jest


@lojccrah: przeważnie jakieś przegotowane ziarna/mączka ziarnista/ryż brązowy wymieszane z włóknem kokosowym, gipsem i mchem torfowym. Możesz też dodać takiej mieszanki, jak w metodzie do zarodników poniżej
Zapaczony - >no tak ale co to courwa jest

@lojccrah: przeważnie jakieś przegotowane ...