Wpis z mikrobloga

siema

jakiś czas temu słyszałem, że jakiś trener personalny zabraniał swojemu podopiecznemu jedzenia 2 gram białka na kg masy ciała, zalecając jeść mniej tego białka, powód? twierdził, że jest on ektomorfikiem i nie może jeść tyle białka, szczegółowej argumentacji tej decyzji nie znam i co wy o tym myślicie? XD #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 5
@kozak321: myślę, że trener ma takie braki wiedzy, że bym #!$%@?ł od niego w podskokach, no ale cóż... personalni na siłowniach często odwalają takie numery xD Poza tym w tym się nic kupy nie trzyma, ani nie ma jakiegoś limitu białka dla osób zdrowych, ani nie ma czegoś takiego jak ektomorfik w kontekście predyspozycji siłowych czy sylwetkowych.
, ani nie ma jakiegoś limitu białka dla osób zdrowych,


@Saprofit: nie no wyszło chyba jakieś 5 czy 6 g białka na kilogram masy ciała jedzone ciągle (np: codziennie przez miesiąc) i wtedy jest szkodliwe, ale tak naprawdę to daje jakieś 500g dla osoby 100kg, więc to jest niemożliwe do nabicia - i to nawet nie chodzi o dietę i żołądek, tylko o portfel, żeby regularnie jeść 500g białka dziennie to
jakiś czas temu słyszałem, że jakiś trener personalny zabraniał swojemu podopiecznemu jedzenia 2 gram białka na kg masy ciała, zalecając jeść mniej tego białka, powód? twierdził, że jest on ektomorfikiem i nie może jeść tyle białka, szczegółowej argumentacji tej decyzji nie znam i co wy o tym myślicie? XD #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia


@kozak321: tzn ma to jakis minimalny sens, bo białko słabiej działa na greline/leptyne. Na redukcji specjalnie się ucina więcej