Wpis z mikrobloga

Hejo, jadę pod koniec maja do Turcji a konkretniej do #alanya
Macie jakieś tipy na co szczególnie zwrócić uwagę, a może co zwiedzić?

Słyszałem, że warto na początku wyjazdu rzucić jakiś napiwek obsłudze - wówczas są zdecydowanie milsi. To prawda?
Miał ktoś z Was jakieś problemy żołądkowe po ich jedzeniu, może jakaś inna flora bakteryjna jak np: w Egipcie?

Wiecie jakie są mniej więcej ceny wypożyczenia jakiś skuterów tam na miejscu, ewentualnie jakie są koszta jazdy busikiem -> Alanya?
Będę od Alanya około 15 km, czy to prawda, że za 1 euroska można tam bez problemu dojechać takie odległości?

#turcja #pytanie #wczasy #wakacje
Yakooo - Hejo, jadę pod koniec maja do Turcji a konkretniej do #alanya
Macie jakieś t...

źródło: turcja-alanya-white-city-resort-wakacje-rodzinne-turcja-a

Pobierz
  • 9
@Yakooo uważaj na wieczór turecki. wpsuzczaja do hotelu wieśniaków z innych wiosek a ci próbują ci na siłę wszystko sprzedać. Mi np. z babą wsadzili na wielbłąda że to niby na chwilę żebym sprawdził czy fajnie mówię że nie mam kasy dziękuję. a oni sprawdź no to jak wsiedliśmy to już nas szybko przewieźli i krzyczy 39 euro. Mówię idę przyniosę z pokoju i już nie wróciłem. Poza hotelem na tych straganach
@grzegorz710: A te wieczory tureckie, to jakoś częste są?

Ten hotel wygląda na taki dość "europejski" + ma mega dobre opinie. Myślisz, że wpuszczą tam jakiś turasów, żeby sellać coś klientom?
Poza hotel nie polecam się ruszać, tam w okolicy chyba nie ma żadnej atrakcji czy zabytku.


@grzegorz710: Lubię takich Januszy turystyki. Nie masz pojęcia o kraju to może nie pisz bzdur.

@Yakooo Ja jadę do Turcji na przełomie kwiecień i maj. nie jestem zwolennikiem all-inclu. Wypożyczam auto i jeżdzę, zwiedzam kraj i poznaje kulturę.

Oto moje pkt z okolic Alanya:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaskinia_Damlata%C5%9F (na terenie miasta)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaskinia_Dim (15 km od miasta)
Sapadere Canyon
@Ice_Glaze: Dzięki za info, a wiesz może, jak cenowo wygląda tam paliwo + cena skutera?

Wiem, że samochód to ok. 200 zł dziennie? Myślałem z różową, żeby pojechać na Pamukkale, ale chyba tym razem odpuścimy, bo 5h w jedną strone byśmy jechali, a jedziemy tylko na 7 nocy, wiec pewnie poszukamy atrakcji w okolicy.
jak cenowo wygląda tam paliwo + cena skutera?


@Yakooo: Paliwo tanie, przedział 4,5-max do 5zł /l . Cen skuterów nie znam i nie szukałem to się nie wypowiem. Wiem że na FB jest jakaś grupa nt wakacji w Turcji i tam sprawnie odpowiadają na niektóre pytania. Poszukaj tej grupy może coś pomogą.

że samochód to ok. 200 zł dziennie


No my płacimy ciut więcej ale chcemy większe auto bo na 4
@Ice_Glaze: Chyba wiem o której grupce mówisz, widziałem, że różowa jest na takiej bodajże Wakacje w Turcji czy coś takiego.

Hmm, no Pamukkale chyba odpuścimy - czuje, że mogłoby nas trochę przytłoczyć - bo pierwszy raz jedziemy tam więc w sumie nie wiemy czego się spodziewać. Może kiedyś indziej, jakbyśmy pojechali np: w drugą część kraju np: Bodrum, to wtedy byśmy mogli spróbować jakiegoś wyjazdu na dzień :D