Wpis z mikrobloga

Zapomniałem anulować roczną subskrypcję na oprogramowanie z USA (rezygnuje z usługi) i kwota została pobrana. Napisałem 3 dni po pobraniu kwoty że zapomniałem anulować subskrypcję i chciałbym zrezygnować z usług i odzyskać kwotę i niech to zmienią nawet na miesięczną czy nawet dwumiesięczną płatność zamiast rocznej. Ku mojemu zaskoczeniu nie chcą tego zrobić.
Czy nie mam przypadkiem prawa do odstąpienia od zakupu (w tym przypadku subsrypcji) tak po prostu w ciągu jakiegoś okresu czasu? Rozumiem ze obowiązuje prawo w miejscu zakupu czyli w tym wypadku Polsce/UE a nie USA.
Mogę ich zobligować prawnie do cofnięcia płatności i tym samym rezygnacji z usługi?

#pytanie #programowanie @prawo
  • 20
@niewyspany_kot: wiadomka, że w regulaminie zapłaciłem za roczną subskrypcję która jest co roku odnawiana bo oczywiście innej możliwości nie masz jak chcesz korzystać z danego produktu.
Ale jest jeszcze takie coś jak prawo konsumenta i jak kupujesz coś w sklepie czy internecie to nie masz tam zawsze przytaczanej całej treści praw konsumenta w regulaminie a mimo to one obowiązują. Zastanawiam się czy jest też tak w tym przypadku
@kobrys13: była jedna informacja w styczniu która raczej dotyczyła ogólnie współpracy ich planów, kooperacji i gdzieś w tym wszystkim była informacja o zbliżającej się subskrypcji, wtedy jeszcze nie byłem pewny czy zrezygnuje. Subskrypcja odnowiła się w połowie marca. Wypadło mi to z głowy.
@niewyspany_kot: @kobrys13 @Volantie: informacyjnie w UE jest prawo do zwrotu zakupów niebezpośrednich (dotyczy też subskrypcji internetowych) - 14 dni bez podania przyczyny można zrezygnować. Będę tym próbował coś ugrać.
Większość poważnych dostawców oprogramowania takie przypadki wspiera bezproblemowo i szczególnie w przypadku rocznej subskrypcji masz tydzień/dwa albo więcej na rezygnacje.
Swoją drogą jakie to jest słabe, że płaciłem im wcześniej i żebym przez przeoczenie musiał płacić dalej za cały rok mimo
@Proogramista: głupi jesteś typie sam z siebie czy Ci płacą?
Korzystasz z X narzędzi zawodowo plus jeszcze z Y narzędzi prywatnie, za wszystko są subskrypcje bo innego modelu nie da się wybrać bo tak się dostawcom dużo bardziej kapitalistycznie opłaca.
I to oczywiście na twojej głowie jest pilnowanie tego wszystkiego mimo że nie masz na to ochoty ale nie masz wyboru.
A jak wszyscy będą stosowali model typu zapłać z góry