Wpis z mikrobloga

Chcę se kupić działkę w środku lasu, na której znajdują się ruiny starego domu. Oczywiście to ma sens tylko jeśli dostanę zgodę na budowę domu. Jak do tego podejść przed zakupem? Jak rozumiem mogę jeszcze przed zakupem dostać indywidualne warunki zabudowy. Zastanawiam się czy fakt, że już tam stoi dom oznacza, że mogę w tym samym miejscu postawić nowy? Jak do tego podejść. W ogóle czy jest jakiś ekspert od tego? Jak takiego znaleźć?
#pytanie #budownictwo #lasy #nieruchomosci #prawo
  • 3
@radio_dalmacija: taktyk + wołaj jeżeli będziesz miał ochotę kiedyś opowiedzieć o batalii, która cię czeka. LP to państwo w państwie, więc na początek uderzałbym do lokalnego leśnictwa (dyżury są na stronach) i wyłożył co i jak. dopiero później samorząd.
@radio_dalmacija @mirabelka2137 ekspertem nie jestem, ale leśnik nie ma nic do tego co się na danej działce budije. Takie rzeczy w wydziale geodezji.
To że już tam stoi dom, wcale nie oznacza że można postawić nowy. Ale jeśli już jest, to całkiem prawdopodobne, że będzie można zrobić jego "remont", taki mocno generalny.
@radio_dalmacija: weź sobie najpierw wypis z miejscowego planu żeby sprawdzić czy obowiązuje tam plan miejscowy. jak jesteś pewien że nie bo to np. kompletne zadupie to występujesz o warunki zabudowy. warunki możesz dostać nawet jak nie jesteś właścicielem działki.
ogólnie to o warunki występuje się jak już masz przewidziany projekt budowlany domu, żeby Ci później nie wpisali tam jakiś wysrywów.
z działkami w lesie jest ten problem że często ludzie muszą