Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie chcą przyjmować komunię na rękę?

Ktoś mi kiedyś powiedział że tak jest higieniczne, ale kompletnie tego nie rozumiem. Idę do kościoła, chwytam za klamkę, wkładam łapę do wody święconej w której tysiąc innych ludzi maczało łapę, potem na mszy dotykam ławki, znak pokoju, a potem na tą samą łapę przyjmuję komunikant, który i tak wcześniej w ręku miał ksiądz...

Rozumiem, że można sobie przemyć ręce jakimś żelem bakteriobójczym, ale i tak wcześniej w ręku ten komunikant miał ksiądz, przecież nie poda mi go szczypcami. Więc po co to przekładanie z ręki do ręki, jak może od razu do ust?

To takie pytanie do wiernych co praktykują takie coś i do osób, które znają się na tych zarazkach wszystkich, bo może za głupi jestem.

#kosciol #religia #higiena #msza #pytaniedoeksperta
RegierungsratWalterFrank - Dlaczego ludzie chcą przyjmować komunię na rękę?

Ktoś mi ...

źródło: 2d2ae324d621be86d37982788831d8fd

Pobierz
  • 17
@Regierungsrat_Walter_Frank: Ręce możesz zdezynfekować, w zimie drzwi otwierasz w rękawiczkach, a w lecie zwykle są otwarte. Poza tym branie na ręce to droga potencjalnych zarazków kropelkowo na powierzchnię, z powierzchni na rękę, z ręki na wafla, wszystko z przerwami, w których owe zarazki egzystują w bardzo nieprzyjaznym dla siebie środowisku (sucha powierzchnia). Do ust natomiast to bezposredni kontakt ślina-usta przez palce księdza, które w 5 minut zbierają dla ciebie bazę wirusów