Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich z #astma
Od niedawna mi stwierdzono astmę, nie znany jest powód jej ale to już w lekarzy mi o niej mówiło, leki zajebiscie działają itp ale mam pytania co do niej.

1 lekarz mówił żeby ten aerozol wziewną używać tak:
-głęboki wydał, ustnik do mordy, zaczynamy wdech i rozpyla my aerozol, robimy głęboki wdech ale dość szybki, trzymamy przez 5 sekund i już, czyści my ustnik i go chowamy

2 lekarz mówi tak:
-głęboki wydał, ustnik do mordy, rozpalić aerozol, powolny wdech trwający około 8 sekund, wyciągnąć ustnik, wyczyścić i już, bez trzymania powietrza itp.

Który sposób jest prawidłowy?

Mam jeszcze kilka pytań, co można a co nie można, na co wpływa branie leków a na co nie?
Gdzieś słyszałam że leki na astmę wpływają na płodność u mężczyzn, że zwierząt jie można mieć, że perfumy też są bee, że swieczki zapachowe to zło a mieszkanie obok lasu to dramat, tak samo że w centrum miasta to trumna,
jestem ciekaw co jest prawda a co nie, a do lekarza idę do Piero za około 10 dnia ciekawość chciałbym wcześniej zaspokoić.
KosmicznyPolityk - Witam wszystkich z #astma
Od niedawna mi stwierdzono astmę, nie zn...

źródło: IMG_20230320_090516

Pobierz
  • 11
Chodzi o to, żebyś tego "nie jadł" a żeby dostało się dość głęboko do płuc. Stąd zalecenie, żeby "psikać" już w momencie gdy powietrze leci do płuc, a nie żeby spryskać samo gardło i dopiero wdychać.
Sam używam komory rozprężnej (u mnie w Irlandii to się na nazywa "spacer") który ułatwia dobre wymieszanie sprayu. Natomiast mój preparat bardzo ciężko się myje wodą - więc czyszczenie jest uciążliwe, ale to już inna sprawa.
bialy100k - Chodzi o to, żebyś tego "nie jadł" a żeby dostało się dość głęboko do płu...

źródło:

Pobierz
@KosmicznyPolityk: Ja biorę Symbicort i nawet go nie popijam, próbowałem raz poleconego tutaj na mirko zamiennika chyba na R... (nie pamiętam), trochę tańszy, fajniejszy wskaźnik, ale właśnie jakiś osad w ryju zostawiał. Wróciłem do Symbicortu :P